loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تبیین و نقد فلسفه سیاسی جان رالز (1921 - 2002م)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 59705 10003022
117,000 111,200 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده در کتاب پیش رو در رویکردی پژوهشی به دنبال بررسی فلسفة سیاست عدالت محور «جان رالز» (1921ـ2002م) و تشریح نقاط قوّت و ضعف آن است. در این مسیر ابتدا جایگاه فلسفة سیاسی رالز در تفکر سیاسی غرب تعیین و سپس به توضیح مبانی و زیرساخت های فکری او پرداخته شده است. در این مثال انسان شناسی فلسفی و نسبت گرایی معرفت شناختی به عنوان مهم ترین پیش فرض های نظریة رالز مورد مطالعه قرار گرفته است. در ادامه روش فلسفی رالز با تأمل در مباحث قرار دادگرایی، ساخت گرایی کانتی، انسجام گرایی و وظیفه گرایی تبیین و استدلالات او به شیوة ارسطویی ارائه شده است. در پایان نقدهای مطرح دربارة رالز و فلسفه اش به نثر در آمده است. این نقدها از سوی جامعه گرایان، آزادی خواهان، سوسیالیست ها و چهره های بی طرف تنظیم شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما