ناموجود
این کالا فعلا موجود نیست اما می‌توانید زنگوله را بزنید تا به محض موجود شدن، به شما خبر دهیم.
موجود شد باخبرم کن

هوش فرازمینی: جستجوی حیات در کرات دیگر

دسته بندی: علم و تکنولوژی - سایر

ناشر: به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)

نویسنده: ژان هایدمان

شاعر:

ویراستار:

تصویرگر:

با همکاری:

سال نشر: 1393

تعداد صفحات: 280

3
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

این کتاب 279 صفحه‌ای، کل موضوع موجودات فرا زمینی را بر اساس تکنیک‌ها و نتایج پروژه‌های جاری، گسترش تحقیقات فرا زمینی، قلمروهای قابل زیست در کیهان و این‌که اگر واقعا با موجودات فرا زمینی تماس حاصل شود، چه اتفاقی خواهد افتاد، تشریح می‌کند.

نویسنده این کتاب را به دو بخش با موضوع دورنمای اختر شناسی زیستی و موجودات فرا زمینی تقسیم کرده است. در بخش نخست، به بررسی فصل‌های با عناوین «مرحله کیهانی»، «مرحله زیستی»، «مرحله پیش زیستی» و «مرحله زیستی ابتدایی» پرداخته شده است.

در بخش دوم نیز موضوعات «هوش»، «پیشگامان ستی»، «چرا باید از امواج رادیویی استفاده کرد؟»، «ناسا این مسولیت خطیر را به عهده می‌گیرد»، «گسترش ستی»، «علامت‌های نادرست»، «نواحی قابل سکونت در کیهان» و «روزی که تماس حاصل می‌شود» بیان شده است.

هایدمان معتقد است: «اگر هوش در فرا زمین وجود داشته باشد، کشف آن بزرگ‌ترین کشف تاریخ خواهد بود. امروزه مطالعه در منشاء حیات، جستجو در فضا و همچنین علم نجوم، همه و همه ما را به یک پنداشت فرا زمینی از حیات هدایت می‌کند؛ موضوعی که تا کنون صرفا در حیطه داستان‌های علمی تخیلی بوده است».

نویسنده در بحث جذاب خود پیرامون هوش در فرا زمین به این سوال که با چه معیاری می‌توان گفت که ما در کیهان تنها هستیم و چگونه می‌توانی در جستجوی هوش فرا زمینی باشیم، پاسخ می‌دهد.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام