غیرقابل سفارش
این کالا فعلا موجود نیست و غیرقابل سفارش است.

فضائل پنج تن (ع) در صحاح ششگانه اهل سنت - جلد دوم

دسته بندی: اهل بیت و انبیاء الهی- سایر

ناشر: دارالعلم

نویسنده: سید مرتضی حسینی یزدی فیروزآبادی

سال نشر: 1391

تعداد صفحات: 534

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

این کتاب علاوه بر حسن اسلوب و دقت در تنظیم و دربرداشتن احادیث و روایتهای فضائل و مناقب پنج تن آل عبا، پیامبر گرامی و حضرت زهرای اطهر و امیر مؤمنان و امام حسن و امام حسین شهید علیهم السّلام، انتخاب شده از مهمترین کتابهای اهل سنت و جماعت میباشد و گذشته از رواج آن در جمیع بلاد خصوصا بلاد اسلامی، مدرکی ارزنده برای مؤلفین در این موضوع می‏باشد. بلکه بگفته جمعی این کتاب از جمله کتابهای درسی بشمار می‏رود.

عالم متتبع علامه سید احمد حسینی اشکوری در سفرهائی که به یمن داشته مشاهده کرده است که در حلقات درسی علمای زیدیه فضائل الخمسة را تدریس می‏نمودند چنانچه شیوه اهل سنت تدریس «صحیح بخاری» می‏باشد.

علامه امینی- اعلی اللّه مقامه- که در ترجمه حال ایشان آمده است که از جمله شاگردان حاج سید مرتضی فیروزآبادی یزدی بوده و خود مؤلف کتاب پرارج و بی‏ نظیر «الغدیر» می‏ باشد، مکررا کتاب فضائل الخمسة را خریده و به بلاد اسلامی می‏فرستاده و چون حاج شیخ به ایشان می‏ گفتند: جا دارد به فرستادن کتاب «الغدیر» اکتفا کنید.
پاسخ می‏ دادند: «الغدیر» در موضوع ولایت جای خود دارد ولی «فضائل» در دسته‏ بندی ‏روایتهای ولایتی متقن و مانند «وسائل الشیعه» دارای ترتیبی آسان می‏ باشد و با سرعت می‏ توان روایت مورد نیاز را از آن استخراج نمود.

بر حسب نقل متواتر، در بلدان اسلامی بسیاری از اهل سنت در اثر خواندن این کتاب به مذهب تشیع گرویده ‏اند. مؤلف کتاب «ثم اهتدیت» مکرر نام ایشان را یاد می‏ کند و معلوم می‏شود که به خدمتش رسیده و از محضرش استفاده کرده است.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام