loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

فلسفه تربیتی دموکراتیک: مبانی و اصول و روشهای آموزش و پرورش

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

نگارنده با اشاره به مسائل تاریخی، اجتماعی، و اهداف و وظایف آموزش و پرورش _ و گاه با استناد به اشعاری چند _ بر آن است وضع کنونی اموزش و پرورش را به تصویر بکشد و کاستی های آن را یادآور شود. وی بحث اصلی خود را با این موضوعات مطرح می سازد: همگانی نبودن آموزش و پرورش، محدود بودن فراگیری دانش، گریزان بودن شاگرد از مدرسه، تنبیه های جسمی و روحی، بدآموزی کتاب های درسی، و بی سرانجامی.

دستگاه فرهنگی کشور، جز این که فرزندان مستعد را از کار و کسب اجدادی بازداشته و از تعلیم ناهنجار و تربیت نابکار، عده ای را مختلس و استفاده جوی و متملق و بی ایمان و عده ای دیگر را محتاج و گدا و بیچاره بار آورده چه کرده است؟ در این ستمگری های معنوی و گمراهی های فکری، ما معلمین، موثرترین عامل و برنده ترین سلاح بوده ایم که به نفع حکومت طلبان مستبد و سروری جویان ستمگر این فرزندان معصوم را بدان راهی که فرمان دادند، راندیم و درس فرمانبری و بندگی را به آنان آموختیم و روح آزاد منشی طبیعی را اندک اندک خفه کردیم و مغز آنان را از زیان بخش ترین مطالب انباشتیم، و خیره خیره، دانسته یا ندانسته. عمرشان را تباه ساختیم، چه خیانتی از این بالاتر؟ از فواید اساسی تعلیم و تربیت، نمودن راه و روش زندگانی اجتماعی ملت ها و بیان اسرار تفوق و توضیح علل پیشرفت آنهاست. ما برای اجرای این وظیفه مقدس، نه تنها استفاده و مطالعه و اهتمام کافی نکردیم، بلکه از باز گفتن حقایق مسلم و مسائل پیش پا افتاده هم از جبن و ناجوانمردی، تن زدیم
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما