40,000
تومان
10 ٪
36,000
تومان
افزودن به سبد خرید

پرسش ها و پاسخ ها 68: نامزدی

دسته بندی: ازدواج و خانواده

ناشر: دفتر نشر معارف

سال نشر: 1396

تعداد صفحات: 272

5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب «نامزدی» جلد 68 مجموعه «پرسش ها و پاسخ های دانشجویی» است که در چهار فصل تدوین شده است: 1. تصمیم نامزدی، 2. مراسم نامزدی و قرارها، 3. بایسته های نامزدی و 4. برخی چالش ها و مشکلات دوران نامزدی.

این کتاب به 51 سئوال عمومی و تخصصی درباره دوران نامزدی و عقد پاسخ می دهد. در فصل اول به سئوالاتی درباره مراحل ازدواج، مدت صحیح دوره نامزدی، مشکلات نامزدی طولانی، فواید دوره نامزدی و نامزدی امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) پاسخ داده می شود.

در فصل دوم به موضع بله برون، شیربها، جهیزیه، خطبه عقد، محرمیت یا صیغه موقت، چگونگی مراسم عقد و ظرافت های آن، فایده و فلسفه مهریه، میزان مهریه و... پرداخته می شود.

در فصل سوم بایسته های نامزدی مطرح می شود و به سئوالاتی درباره میزان حضور مناسب در خانه نامزد، اجازه والدین، رابطه جنسی دوران نامزدی، مشکل بارداری در دوره نامزدی، و راهکارهای دوره نامزدی موفق پاسخ داده می شود.

در فصل پایانی هم به مهمترین چالش های این دوران و نحوه مواجهه و حل این مشکلات و معضلات پرداخته می شود مانند مقایسه نامزد، تغییر ویژگی همسر، نفقه نامزدی، استقلال خانوادگی، چشم چرانی نامزدی، اعتیاد نامزد، پوشش نامناسب همسر، گناهان گذشته و روابط سابق، بدبینی نامزد، زندگی مشترک سابق یا دوره نامزدی ناموفق گذشته و...

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام