فراخوانی فراخوانی ...

مجموعه تماشای شهر 2: قهوه استانبول نیکو می سوزد (استانبول به روایت مسافران دوره قاجار)

113 بازدید

گردآورنده کتاب : علی اکبر شیروانی

تحقیق و تنظیم کتاب : زهرا ابراهیم پور

ناشر کتاب : نشر اطراف

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

گردآورنده کتاب : علی اکبر شیروانی

تحقیق و تنظیم کتاب : زهرا ابراهیم پور

ناشر کتاب : نشر اطراف

وزن(گرم) : 202

شابک : 978-600-96884-5-6

نوع جلد : جلد نرم

قطع : پالتویی (20*10)

سال نشر : 1396

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 216

تاریخ ثبت اطلاعات : سه‌شنبه 28 آذر 1396

تاریخ ویرایش اطلاعات : پنج‌شنبه 25 مرداد 1397

کد : 60841

180,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
در روزگاری نه چندان کهن، سفرنامه ها چشم عمومی مردم برای شناخت رنگ شهرها بودند. مسافر با سفرنامه اش، که کمی از رنگ سفرش را داشت، مردم را فرامی خواند که از شهری دور یا نزدیک رنگ بگیرند.

قهوه استانبول نیکو می سوزد دومین کتاب از مجموعه کتاب های «تماشای شهر» است که با همت و گزینش علی اکبر شیروانی منتشر می شوند.
گزیده کتاب
اما طعام عثمانی یک دو قسم کباب و دلمه و شوربای برنج دار و قلیه های میوه دار و غیره _طعام های مسخ شده ایرانی_ است. از لذت بهره چندانی ندارد و پلوی ایشان بی گوشت، خشکه‎ای است که در حین دم روغن را گرم کرده بر آن می ریزند. این پلو را به قاشق های چوبی می خورند و قاشق های ایشان اعم از شربت یا فرنی و طعام خوار هیچ کدام ظرفیت ندارد و به جای برآمدگی پیش، مدور است. لهذا از استعمال آن چیزی به جز خجالت به دست انسان نمی افتد و از حلویات، ماقوت و ترحلوا و چند قسم از نان های شکرین در روغن پخته و از میوه، انگور و خربزه و تربوز قاش کرده بر سفره آرند، مجموع اینها درهم برهم خورند.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر