ناموجود
این کالا فعلا موجود نیست اما می‌توانید زنگوله را بزنید تا به محض موجود شدن، به شما خبر دهیم.
موجود شد باخبرم کن

کویر پرستاره: داستان شهدای دانشجو شهرستان سبزوار

دسته بندی: فرهنگ پایداری دفاع مقدس

ناشر: سوره مهر

نویسنده: حسین کلاته آقامحمدی

شاعر:

ویراستار:

تصویرگر:

با همکاری:

سال نشر: 1389

تعداد صفحات: 240

1
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
گزیده کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب کویر پرستاره در برگیرنده روایت‌هایی مستند و داستانی از 42 شهید دانشجوی شهرستان سبزوار است؛ روایت‌هایی با حیطه موضوعی سرگذشت زندگی این شهیدان در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، طی سال‌های 1359 تا1367. علاوه بر اسامی و سرگذشت هریک از شهیدان، عکس‌هایشان به همراه مشخصات کامل و تاریخ و محل شهادت آنان در پایان کتاب منتشر شده است.
این مجموعه آمیخته با عشق، ایثار، محبت و دلدادگی جوانانی است که هستی و جوانی خود را در راه اندیشه و اعتقادشان نثار کردند و از عشق و ایمان خود حماسه هایی جاودانه را رقم زدند. حماسه هایی که در کتاب نیز با خوش سلیقگی خاصی صحنه هایی جذاب، لطیف و ارزشمند و ماندگار را رقم زده است.
در هر بخش خلاصه کوچکی از زندگی‌نامه و شیوه سلوک و طرز برخورد شهدا قبل از شهادت و همچنین خاطرات جبهه‌ آن شهیدان آورده شده است.
این 42 شهید همگی از دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاه سبزوار و دانشگاه تهران بوده‌اند که همگی برای دفاع از خاک کشور، درس و دانشگاه و زن و فرزندان، پدر و مادر و همه دلبستگی‌های دنیوی و مادی خود را رها کردند و راهی جبهه‌های حق علیه باطل شدند.
کتاب کویر پرستاره (مستند داستانی زندگی شهدای دانشجوی شهرستان سبزوار بهار 1387) نوشته حسین کلاته آقامحمدی است و در انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است.

گزیده کتاب

بنای یادمان شهیدان مظلوم هویزه در سبزوار به شکل آرم جمهوری اسلامی است. میدانید که این گل، پنج پر دارد. گلبرگ میانی آن پنج پر که هرگز از عطر جان افزایش کاسته نمی‌شود متعلق به شهید محمد فاضل است.
دو گلبرگ در این طرف و دو گلبرگ در آن طرف، مربوط به یاران و همفکران شهیدند؛ همان‌ها که در متعالی‌ترین لحظات روزهای پایانی حیات این جهانی‌شان، برگرد شمع محمد می‌چرخیدند. او برایشان آسمانی‌ترین آیه‌ها را در مدرسه شهادت سوسنگرد تفسیر می‌کرد...

اطلاعات کتاب

  • زبان کتاب: فارسی
  • سال نشر: 1389
  • چاپ جاری: 2
  • تاریخ اولین چاپ: 1388
  • نوع جلد: جلد نرم
  • قطع: رقعی
  • تعداد صفحات: 240
  • ناشر: سوره مهر
  • نویسنده: حسین کلاته آقامحمدی

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام