فراخوانی فراخوانی ...

بر تبعید: روایتی از تبعید آیت الله سید علی خامنه ای به ایرانشهر و جیرفت در دوران اختناق پهلوی دوم

709 بازدید

مولف : مرکز صهبا

گردآورنده کتاب : مرکز صهبا

ناشر کتاب : موسسه فرهنگی هنری ایمان جهادی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : مرکز صهبا

گردآورنده کتاب : مرکز صهبا

ناشر کتاب : موسسه فرهنگی هنری ایمان جهادی

وزن(گرم) : 340

شابک : 978-600-6275-50-5

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1396

شمارگان : 3000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 296

تاریخ ثبت اطلاعات : سه‌شنبه 5 دی 1396

تاریخ ویرایش اطلاعات : دوشنبه 15 بهمن 1397

کد : 61020

140,000 ریال 126,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
«بر تبعید» روایتی است از تبعید حضرت آیت الله سید علی خامنه ای به شهرهای ایرانشهر و جیرفت در دوران اختناق پهلوی دوم.

این کتاب به دوران 285 روزه ی تبعید رهبر معظم انقلاب در سال های 56 و 57 می پردازد؛ دوره ی مهمی که به جزئیات آن پرداخته نشده بود و اتفاقات و وقایع آن، از دسترس خارج بود.

آنچه در کتاب «برتبعید» آمده، داستان و تاریخ گذشته نیست، تصویر زیبایی است از سبک زندگی و مبارزه و مردم داریِ یک مرد الهی، که می تواند برای امروز و فردای همه ی ما الگو باشد.

«بر تبعید» روایتی است مستند که در درجه اول، بر بیانات و خاطرات مقام معظم رهبری استوار است و پس از آن، بر خاطرات یاران نزدیک ایشان در آن دوران.
گزیده کتاب
تبعید آخرین راه حل رژیم برای مهارِ فعالیت های آقای خامنه ای بود. شش بار دستگیری و زندان و بازجویی و شکنجه، نه تنها از فعالیت های سید علی آقا نکاسته بود، که از او، مبارزی تمام عیار ساخته بود؛ مبارزی که شدیدترین ضربه ها را به رژیم ستم می زد، اما رژیم نمی فهمید از کجا و از جانب چه کسی ضربه ها را خورده. وقتی سید علی آقا برای بار هفتم دستگیر شد، رژیم طاغوت، به جای زندان، او را با تبعید مجازات کرد. تبعید به کجا؟ به جایی که این روحانی مبارز و انقلابی، مبارزه یادش برود و سودای انقلاب از سرش بیفتد! جایی که آفتابش سوزان ترین آفتاب کشور باشد و اصلاً گرما اجازه ندهد او فعالیتی داشته باشد؛ جایی که کسی این روحانی تبعیدی را تحویل نگیرد: تبعید به ایرانشهر.

مجازات تبعید، به همت و صبر، فرصتی شد برای رساندن صدای انقلاب و شنیدن صدای مردم دردمند. صدالبته اگر ساواک تبعات این تبعید برای رژیم را می دانست، آزادی و فعالیت سید علی آقا را در مشهد، به این مجازات ترجیح می داد.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر