loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

جزیره دلفین های آبی رنگ

ناشر شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده اسکات اودل

مترجم منوچهر آتشی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 196

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 61491 10003022
68,000 64,600 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

جزیره دلفین های آبی رنگ مشهورترین کتاب اودل است. جزیره یک جزیره واقعی است که نزدیک خانه او در کالیفرنیا است. اودل نام جزیره را در کتابش تغییر داد، اما در عین حال به اندک حقایق تاریخی شناخته شده درباره آن جزیره در داستان اشاره کرد.

در اقیانوس آرام، جزیره ای به شکل ماهی بزرگی وجود دارد که انگار در دریا مشغول آفتاب گرفتن است. در پیرامون این جزیره، دلفین های آبی شنا می کنند، سمورهای دریایی به بازی مشغولند و فیل های آبی و پرندگان نیز به وفور یافت می شوند. روزگاری، بومیان هم در این جزیره زندگی می کردند؛ زمانی که آن ها جزیره را به مقصد شرق ترک کردند، دختری کم سن و سال در جزیره جا ماند. کتاب جزیره ی دلفین های آبی، داستان دختری بومی به نام کارانا را روایت می کند که سال ها به تنهایی در جزیره ای زندگی می کرده است. او در طی چندین سال، شاهد گذر فصل ها یکی پس از دیگری بود و انتظار کشتی ای را می کشید که او را با خود ببرد. اما کارانا در حین این انتظار، با ساختن سرپناه و سلاح، یافتن غذا و مبارزه با سگ های وحشی، خود را زنده نگه می داشت. رمان جزیره دلفین های آبی رنگ، نه تنها ماجراجویی عجیبی برای زنده ماندن، بلکه حکایتی درباره ی زیبایی های طبیعت و اکتشافات درونی است.

گرفتن هرروزه ی ماهی کار سختی بود، مخصوصا اگر باد می وزید و موج ها ارتفاع زیادی داشتند. یک روز، وقتی که فقط دو ماهی گرفتم و به آبگیر انداختم، مونانی به سرعت آن ها را خورد و منتظر ماهی های بیشتری بود. وقتی که فهمید این تمام چیزی بود که داشتم، به دور خودش می چرخید و نگاهی سرزنش گر به من می کرد.

بیش از هر چیز دیگر، این دلفین های آبی بودند که مرا به خانه برمی گرداندند.

در زیر من، روندو داشت در امتداد صخره ها می دوید و به سوی پرندگان پر سر و صدا پارس می کرد. پلیکان ها همهمه ای به راه انداخته بودند. اما ناگهان که به توتوک فکر کردم، جزیره بسیار ساکت به نظر رسید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما