بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. منطق، فلسفه و عرفان (7)
  4. فلسفه (2-7)
  5. متن و ترجمه لباب الاشارات و التنبیهات

متن و ترجمه لباب الاشارات و التنبیهات

ناشر : مولی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 266

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6204110003022
50,000 47,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

یکی از منابع مهم و باارزش فلسفه مشاء، کتاب اشارات و تنبیهات شیخ الرئیس ابوعلی سینا است. بسیاری از فلاسفه بر این کتاب شرح نوشته و بسیاری دیگر، استفاده های علمی کرده اند. شرح فخر رازی، یکی از شروح این کتاب و ریخته خامه یکی از متکلمین بزرگ اشعری است.

فخررازی به اهمیت کتاب اشارات و تنبیهات عنایت داشته است؛ از این رو در مورد این کتاب دو گونه کار کرده، اول آن که این کتاب را شرح نموده است؛ دوم آن که این کتاب را تلخیص نموده و چکیده ای از آن را ارائه کرده است. هر چند او در مقدمه خود بر کتاب لباب الاشارات و التنبیهات میگوید: من فقط چکیده اشارات و تنبیهات ابن سینا را ارائه میدهم و کاری به صحیح و فاسد آن ندارم، اما از آن روی که فخر رازی چنین روحیه ای ندارد، در همه نمطهای دهگانه بر کلام شیخ ایراد گرفته و در بسیاری موارد نظرات شخصی خویش را بیان نموده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط