بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. اهل بیت و انبیاء الهی (ع) (3)
  4. اهل بیت و انبیاء الهی (ع) - سایر (20-3)
  5. مجموعه آهوانه ها - ششم: الفبای آهوهای بست پایین
  • مجموعه آهوانه ها - ششم: الفبای آهوهای بست پایین

مجموعه آهوانه ها - ششم: الفبای آهوهای بست پایین

عرض ادب «الفبا» به آستان امام رضا (ع)

ناشر : به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)

نویسنده : سید محمد سادات اخوی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 72

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6216610003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

مجموعه هشت جلدی «آهوانه ها» اثر «محمدسادات اخوی» است که در هشت جلد به نام های «خانه تکانی های آهو»، «آهوهای صحن آزادی»، «سقاخانه و آهوها»، «حرف های خودمانی آهوها»، «دلتنگی آهوهای بستِ بالا»، «الفبای آهوهای بستِ پایین»، «نقاره زنی آهوها» و «عاشق شدن آهوها» منتشر شده است.

جلد اول این مجموعه «خانه تکانی های آهو» نام دارد که مجموعه نثرهای ادبی رضوی را شامل میشود و دریافت هایی اندک از بخش «زیارت نامه امام رضا (ع)» در کتاب شریف «مفاتیح الجنان» به پژوهش و قلم عالم ارجمند «حاج شیخ عباس قمی (ره)» را بیان میکند.

«آهوهای صحن آزادی» جلد دوم این مجموعه و شامل گفتارمتن های رضوی است که به بیان درد دل هایی ناتمام با «امام رضا (ع)» می پردازد.

نویسنده در جلد سوم این مجموعه به نام «سقاخانه و آهوها» به روایت مجموعه داستانک های رضوی می پردازد که دریافت هایی کوچک از کتاب شریف «عیون اخبار الرضا (ع)»، به پژوهش و قلم عالم ارجمند «شیخ صدوق (ره)» است.

جلد چهارم این مجموعه نیز «گفتارمتن های خودمانی رضوی» است که توصیف هایی متفاوت از زائران مشهور «امام رضا (ع)» را ارائه می کند و «حرف های خودمانی آهوها» نام دارد.

«دلتنگی آهوهای بست بالا» هم جلد پنجم این کتاب و شامل مجموعه نثرهای ادبی رضوی است و دریافت هایی ناچیز از کتاب شریف «بحار الانوار»، به پژوهش و قلم عالم ارجمند «علامه محمدباقر مجلسی (ره)» را بیان میکند.

اخوی به عنوان نویسنده اثر در جلد ششم این مجموعه با نام «الفبای آهوهای بست پایین»، گفتارمتن های ادبی رضوی را روایت می کند.
جلد هفتم این مجموعه «نقاره زنی آهوها» نام دارد و به بیان مجموعه ای از داستانک های رضوی می پردازد که برگرفته از خاطره های سفر به مشهد «امام رضا(ع)» است.

«عاشق شدن آهوها» آخرین جلد از این مجموعه هشت جلدی است که حاوی دوبیتی ها، رباعی ها و غزل هایی با محوریت «امام رضا (ع)» است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی