بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ اسلام (2-14)
  5. پژوهش های نوین جنگ های صلیبی - جلد اول: مبانی فکری و ماهیت جنگ های صلیبی
  • پژوهش های نوین جنگ های صلیبی - جلد اول: مبانی فکری و ماهیت جنگ های صلیبی

پژوهش های نوین جنگ های صلیبی - جلد اول: مبانی فکری و ماهیت جنگ های صلیبی

ناشر : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

نویسنده : قاسم عبده قاسم

مترجم : عبدالله ناصری طاهری | نرگس قندیل زاده

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 414

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6218510003022
10,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

دین و شریعت وسیله ای بود برای مسیحیان صلیبی و اصحاب کلیسا تا با بهره گیری از آن، هم «جهاد مقدس» خود را توجیه کنند و هم، بیشتر بتوانند جامعه عوام مسیحی اروپا را با خود همراه کنند. جنگ صلیبی یا به عبارت دیگر جنبش صلیب، آشکارترین بهره برداری سیاسی از دین در دوره میانی بود.

نویسنده اثر در بخش اول (کتاب اول) با پذیرش تسلط نظریه گرامشی در تعریف ایدئولوژی و نسبت آن با سیاست و شبیه سازی آن با اهداف کلیسا در جنگ صلیبی اعلام و تحلیل می کند که کلیسا و مغرب زمین با طرح لزوم زیارت و سفر حج به بیت المقدس، هزاره جدید جهانی یا عصر ظهور مسیحایی شمشیر و صلیب را به دست مسیحیان داد و بر خلاف گرایش صلح جویانه انجیل و تعالیم مسیح، از مسیحیت دینی جنگی ساخت. هرچند پشت پرده این سیاست ایدئولوژیکی، فرصت یابی برای تجدید حیات اجتماعی و اقتصادی بود. در بخش دوم (کتاب دوم) سیر تحولات جنگ ها و تبیین ماهیت آنها مورد توجه است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط