بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ اسلام (2-14)
  5. پژوهش های نوین جنگ های صلیبی - جلد چهارم: جهان صلیبی ها

پژوهش های نوین جنگ های صلیبی - جلد چهارم: جهان صلیبی ها

ناشر : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 202

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6219110003022
10,000 9,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

تحلیل جنگ های صلیبی از منظر تاریخ پژوهان یهودی از این رو که مدعی کشتار جمعی یهودیان به دست صلیبی در مسیر حرکت به شرق هستند اهمیت دارد. نقش آفرینی مبالغه آمیز برای یهودیان حاشیه رود راین در آن روزگار توجه و اهتمام محققان تاریخی یهودی و در رأس آنها ژوزه پراور را به خود جلب کرد به رغم وابستگی نویسنده به حوزه صهیونیسم، اما چون همانند مورخان و محققان مسلمان و مسیحی وابستگی به جنگ صلیبی ندارد و فقط سعی کرده نقش یهودیان را بازگو کند، زوایایی از تاریخ این پدیده مرتبط با اسلام و مسیحیت را دیده و تبیین کرده است.

تبیین موضع صلیبی ها در قبال یهودیان و نگاه یهودیان به جنبش مسلحانه صلیبی و نیز اوضاع جامعه یهـودی در دوران جنـگ صلیبی از اهمیت این کتـاب پـرده برمی دارد. طرح و نقد اندیشه ضد سامی صلیبی ها از سوی نویسنده هم از نکات دیگر کتاب است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط