بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
 1. خانه
 2. کتاب
 3. ادبیات (29)
 4. مباحث نظری ادبیات (1-29)
 5. حدیث سرو و نیلوفر: نه مقاله درباره زبان و ادبیات فارسی در شبه قاره هند
 • حدیث سرو و نیلوفر: نه مقاله درباره زبان و ادبیات فارسی در شبه قاره هند

حدیث سرو و نیلوفر: نه مقاله درباره زبان و ادبیات فارسی در شبه قاره هند

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6233310003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

سرزمین هند دیار عجایب و غرایب است. طبیعت آن متنوّع و سرشار از زیبایی و فرهنگ و تمدّن آن نیز حیرت آور و تأمّل برانگیز است. هند طی روزگار درازی عرصهٔ پهناورِ ظهور و جلوه و تأثیر فرهنگ اسلامی و ایرانی بوده و می توان برای تماشای عظمت و زیبایی این فرهنگ در آیینهٔ هند نظر کرد.

«حدیث سرو و نیلوفر» مجموعه ۹ مقاله از غلامعلی حدّاد عادل است که عمدتاً و عموماً به زبان و ادب فارسی در شبه قارّه تعلّق دارد:
۱. فرهنگ ایران و تأثیر آن در شبه قارّهٔ هند؛ ۲. پاکستان و زبان فارسی؛ ۳. ترجمه ای از قرآن به قلم یک هندی پارسی گوی؛ ۴. اقبال، شاعر و برتر از شاعر؛ ۵. پیام اقبال به دنیای امروز؛ ۶. آشتی با بیدل؛ ۷. سیری در غزلیات امیرخسرو؛ ۸. ابوالکلام آزاد؛ و ۹. میر سیّد علی همدانی.

نام «حدیث سرو و نیلوفر» از آن جهت انتخاب شده که سرو را می توان نماد فرهنگ ایران و نیلوفر را نماد فرهنگ هند دانست.
 • وزن
  291
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  چهارشنبه 4 بهمن 1396
 • شناسه
  62333
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط