بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. منطق، فلسفه و عرفان (7)
  4. عرفان (3-7)
  5. اشارات سلوکی در هفت خوان رستم

اشارات سلوکی در هفت خوان رستم

ناشر : مولی

سال نشر : 1386

تعداد صفحات : 128

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6240010003022
30,000 28,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده در این کتاب، ردپای سیر و سلوک عرفانی را در "هفت خوان رستم" دنبال می کند. در واقع کتاب حاضر، تصحیح یک نسخه خطی به خط ناظم مرحوم علی اکبر بصیری (بصیرالدین) (1350-1280) شمسی است که نسخه ی خطی آن در کتابخانه ی خانقاه احمدی شیراز موجود است.

کتاب به دو بخش کلی تقسیم می شود. بخش اول، مقدمه ی مصحح است که در آن شمه ای از داستان هفت خوان رستم در شاهنامه و اشارات سلوکی موجود در آن ذکر می گردد. هم چنین به شخصیت عرفانی نویسنده و دیگر آثار وی اشاره می شود.
در بخش دوم نیز نمونه هایی از اشعار داستان هفت خوان فراهم آمده که در آن ها می توان اشارات سلوکی یافت. نویسنده درمیان اشعار هفت خوان رستم مفاهیمی چون ندامت نفس، غیرت نفس مطمئنه، غرور، غنا، فنا، عقل، ظهور، عشق، استغفار، اصرار، توبه و... را می کاود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط