بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. دانشگاه (26)
  4. کتاب های کمک درسی (3-26)
  5. تروریسم از منظر حقوق اسلام و اسناد بین المللی
  • تروریسم از منظر حقوق اسلام و اسناد بین المللی

تروریسم از منظر حقوق اسلام و اسناد بین المللی

ناشر : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

نویسنده : سیدحسین هاشمی

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 440

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6242310003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

امروزه تروریسم به عنوان یکی از مهمترین مباحث در سطح بین المللی مطرح شده و کشورهای بسیاری را با چالش امنیتی روبرو کرده است و با وجود اینکه کشورهای اسلامی به ویژه ایران، خود از بزرگترین قربانیان تروریسم هستند، همواره به عنوان کشورهای حامی تروریسم و ریشه های اصلی آن در ادبیات حقوقی و سیاسی غرب مورد اتهام قرار گرفته و احیاناً آثار حقوقی نیز بر این اتهام ها بار شده است. برای مثال بلوکه کردن دارایی های ایران در آمریکا و تصویب قانونی جهت پرداخت خسارت های قربانیان تروریسم از این اموال.

از این رو نشان دادن چهره واقعی اسلام و نیز ریشه ها و راهکارهای مبارزه با تروریسم بین الملل و روش های حمایت از حقوق قربانیان تروریسم و نیز استفاده از تجربیات در اسناد بین المللی و حقوق کشورهای دیگر در این زمینه دارای اهمیت است. همچنین با توجه به اهداف کور تروریسم، قربانیان این جرم غالباً در شمار بی گناه ترین افراد هستند. از این رو، حمایت ویژه از حقوق قربانیان تروریسم از اهمیت خاصی برخوردار است. برخی از این حقوق مربوط به پیشگیری از اعمال تروریستی است که این پیشگیری می تواند از طریق شناخت علل و ریشه های تروریسم باشد و برخی دیگر مربوط است به درمان، ترمیم و بازسازی روانی و جبران خسارت قربانیان که در این تحقیق به این دو دسته از حقوق پرداخته خواهد شد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط