فراخوانی فراخوانی ...

تاریخ سلجوقیان در سرزمین شام (471-511 ه.ق / 1078-1117 م)

مولف : محمدسهیل طقوش

مترجم : لیدا مودت

با همکاری : جواد موسوی دالینی | شکرالله خاکرند

ویراستار : سعیدرضا علی عسگری

ناشر کتاب : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 335

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
178,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

سلجوقیان امپراطوری نیرومندی بنیاد نهادند که در روزگار اوج و عظمتش از آمو دریا و هندوکش تا کرانه های دریای مدیترانه در شام و از شمال ایران تا مرزهای بیابان های عربستان را فراگرفته بود. از این جهت، در دوران اسلامی پیش از آنان حکومتی به این موفقیت نائل نگشته بود. منطقه شام از منظر جایگاه نظامی، سیاسی و اقتصادی نزد سلجوقیان، فاطمیان و بیزانس در قرن پنجم هجری اهمیت بسزایی داشت.

با گسترش قلمرو سلجوقیان در منطقه شام، تتش، برادر ملکشاه سلجوقی، از سوی وی دست به تأسیس سلجوقیان شام زد. پس از وی فرزندانش، رضوان و دقاق، تا مدت ها در منطقه شام مشغول رقابت و نزاع بر سر قدرت بودند. در این هنگام، صلیبی ها در صحنه سیاسی منطقه شام وارد شدند و با بهره گیری از اوضاع آشفته این منطقه موفق به تأسیس حکومت هایی گردیدند.

کتاب حاضر تاریخ سلجوقیان در سرزمین شام (471-511 ه.ق / 1078-1117 م) به اوضاع سیاسی و نظامی شام در این برهه زمانی پرداخته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط