فراخوانی فراخوانی ...

آسیب شناسی تبلیغ دینی با تأکید بر مخاطبان جوان

مولف : سید محمدتقی حسینی آقایی | غلامرضا صدیق اورعی

ویراستار : سعیدرضا علی عسگری

ناشر کتاب : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 199

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
110,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

با وجود پیشرفت های گسترده ی مبلغان اسلامی در حوزه های گوناگون تبلیغ دینی به نظر می رسد تأثیرات هدایتی ـ تربیتی این گونه تبلیغ ها برای جوانان کاهش یافته است. بدون تردید بررسی آسیب شناسانه ی سه حوزه از مؤلفه های اصلی تبلیغ دینی (مبلغ، روش و محتوا) براساس روش گراندد تئوری ما را در جهت فهم بهتر موضوع یاری خواهد کرد.

یافته های علمی این پژوهش، از جمله، کاستی های ذیل را گزارش می کند: ضعف مهارت های علمی مبلغان، نداشتن ارتباط سازنده و گرم آنان با جوانان؛ برقرار نبودن ارتباط مستمر اجتماعی مبلغان با جوانان، استفاده نکردن مبلغان دینی از تکنیک های ارتباط مؤثر، بهره نگرفتن آنان از روش های آموزشی تأثیرگذار، مطابق نبودن محتوای تبلیغ دینی با منابع اصیل اسلامی و تناسب نداشتن محتوا با نیازهای امروز نسل جوان. تجزیه و تحلیل آسیب های یادشده، علمی نبودن روش های تبلیغی و قانع کننده نبودن محتوای تبلیغ دینی را گزارش می کند؛ بنابراین می توان متقاعد کننده نبودن را به عنوان نظریه ی برخاسته از این پژوهش معرفی کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط