فراخوانی فراخوانی ...

توابع رفاه اجتماعی؛ تبیین دیدگاه ها و بررسی مبانی آنها با نگرش اسلامی

40 بازدید

مولف : محمدحسین کرمی

ویراستار : سعیدرضا علی عسگری

ناشر کتاب : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : محمدحسین کرمی

ویراستار : سعیدرضا علی عسگری

ناشر کتاب : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

وزن(گرم) : 242

شابک : 978-600-298-105-9

نوع جلد : جلد نرم

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1394

شمارگان : 500

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 135

تاریخ ثبت : دوشنبه 9 بهمن 1396

تاریخ ویرایش : پنج‌شنبه 28 تیر 1397

کد : 62469

52,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
اقتصاد رفاه به عنوان رکن اصلی تابع رفاه اجتماعی، از این منظر حائز اهمیت است که می توان با آن، مطلوب ترین وضعیت اقتصادی جامعه را شناسایی و دو وضعیت اقتصادی را با هم مقایسه کرد. این توابع با کارکردهای یاد شده می تواند مبنایی برای سیاست گذاری های اقتصادی ــ اجتماعی یک جامعه قرار گیرد؛ از این رو تبیین این توابع، بررسی مبانی ارزشی و اعتقادی آنها و تطبیق با رهنمود های اسلام، خدمت ارزنده ای به جامعه علمی، بومی سازی علوم انسانی و سیاست گذاری یک جامعه اسلامی است.

فصل های هفتگانه کتاب نیز بر حسب ایده یاد شده تنظیم شده اند. فصل اول به تعاریف، مفاهیم و کلیات اختصاص دارد؛ در فصل های دوم تا پنجم، متغیرها و معیارهای توابع مختلف رفاه اجتماعی، تبیین و توضیح داده می شود؛ در فصل ششم، توابع مذکور از نظر گرایش به مطلوبیت و آزادی با یکدیگر مقابله می شوند؛ فصل هفتم نیز به بررسی مبانی ارزشی و اعتقادی توابع اشاره شده با نگرش اسلامی اختصاص دارد.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر