loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

جاودان نامه: نمایه آثار فارسی مربوط به سنت گرایی

مجموعه حکمت جاویدان 21

ناشر حکمت

نویسنده حسین خندق آبادی | طیبه کرمی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 264

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 62506 10003022
29,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

سنت گرایی از جریان های فکری - عرفانی ای است که به نحو ریشه ای منتقد و مخالف تجدد است. این جریان با رنه گنون ایجاد شده و با فریتیوف شوان ادامه یافته است. آناندا کوماراسوامی، تیتوس بورکهارت، مارتین لینگز و هیوستن اسمیت از دیگر چهره های مشهور این جریان اند. از آنجا که یک ایرانی نامدار - سید حسین نصر - دل در گرو سنت گرایی داشته و شاگرد شوان و مرشد و راهنمای بخش شایان توجهی از این جریان بوده و هست، سنت گرایی در ایران نیز در طول چند دهه پیش و پس از انقلاب برد و نفوذ یافته و موافقان و مخالفان قابل توجهی پیدا کرده است.

سنت گرایان که در حقیقت فرقه ای عرفانی اند قائل اند به وحدت متعالی ادیان و مفهوم فراگیر "سنت" به مثابه جوهره معنوی مشترک عالم ماقبل تجدد. آنان دین و هنر و فلسفه و علم و ادبیات را از این منظر می بینند و آنها را بر اساس دو گانه های سنتی / مدرن و قدسی / عرفی بازسازی و بازگویی می کنند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما