فراخوانی فراخوانی ...

حدیث روزگار 3: خاطرات مستند سید هادی خسروشاهی؛ مجموعه ای از خاطرات از آغاز زندگی تا سال 1333

80 بازدید

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

وزن(گرم) : 524

شابک : ‭978-964-7255-65-3‬‬‬

نوع جلد : جلد سخت

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1396

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 328

تاریخ ثبت : شنبه 14 بهمن 1396

تاریخ ویرایش : پنج‌شنبه 28 تیر 1397

کد : 62551

350,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
این کتاب جلد سوم مجموعه «حدیث روزگار» است که به خاطرات مستند خسروشاهی درباره دو دهه اول زندگی ­اش می پردازد و حاصل10 جلسه گفتگوی کارشناسان مرکز اسناد انقلاب اسلامی شعبه قم با استاد خسروشاهی است که در سال­های 1379 و 1380 انجام شده است تا روزشمار تاریخ معاصر ایران از زبان استاد خسروشاهی بیان شود.

استاد خسروشاهی در این ده جلسه به موضوعات زیر پرداخته است: «خاندان و آغاز زندگی»، «شرح زندگی ـ نوجوانی»، «آثار، تألیفات، ترجمه­ ها»، «تکمله شرح زندگی و آشنایی با رجال خسروشاه»، «علمای تبریز، پیشه ­وری، شاه، حوزه»، «مساجد و تاریخ تبریز»، «فرقه دموکرات آذربایجان، پیشه­ وری، بی ­ریا و احمد کسروی»، «نهضت ملی ایران»، «آیت ­الله بروجردی و حوادث کم»، «آیت­ الله کاشانی، فدائیان اسلام، جبهه ملی و حزب توده و فرقه دموکرات».

در ادامه هم اسناد و تصاویری خاص و ناب از حوادث دهه 1320 و فعالیت ­های دولت پیشه وری و فرقه دموکرات می ­آید و فهرست اعلام، اماکن و کتاب­ها هم برای استفاده محققان و علاقمندان تاریخ ذکر می شود.
گزیده کتاب
استاد خسروشاهی درباره فعالیت های پدر می­ گویند که «در مسائل مبارزه با رضاخان یا فرقه دموکرات پدرم به جدّ دخالت داشتند؛ یعنی دخالت در مبارزات مذهبی، اما در مسائلی از قبیل انتخابات مجلس شورا و انتخاب استاندار آذربایجان و دیدار مقامات دولتی و شهری و این­ها حتی اجازه نمی ­داد که آن­ها به ملاقات­شان بیایند یا ایشان ملاقات­شان برود.»(ص20)
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر