loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

کابوس در بیداری: روایتی از حج خونین 1366

ناشر شهید کاظمی

نویسنده جواد موگویی | هانیه سادات حسینی زاده

ویراستار فائقه سادات میرصمدی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 768

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

این کتاب به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول آن به کشف ریشه ها و زمینه های واقعه حج خونین پرداخته است. از تأثیر انقلاب اسلامی بر حوادث منطقه گرفته تا فضایی که برگزاری مراسم «برائت از مشرکین» در حج ایجاد کرد و پیامد های آن و مسائلی که بعد از حادثه به وجود آمد، مانند تأثیر این واقعه خونین بر جنگ تحمیلی و زدن کشتی ها در خلیج فارس که متعاقب آن ناو های نیروی دریایی آمریکا به خلیج فارس می آیند و در ماه های پایانی جنگ هواپیمای مسافربری ایران را هدف قرار می دهند.

در این کتاب به نقش شخصی به نام «اولریش بگنر» که یک یهودی آلمانی است و فرمانده میدانی نیروهای آل سعود در آن روز بوده است، پرداخته شده است. وی بنیانگذار و فرمانده نیروهای ضد شورش عربستان و از دو سال پیش از آن در عربستان مستقر بوده است. وی سال ها سابقه فعالیت در پلیس ضد شورش آلمان غربی را داشت، در اسرائیل دوره دیده بود و در آمریکا نیروی «دلتا» را که در واقعه طبس به ایران حمله می کند راه اندازی کرد و در آن واقعه نیز فرد مؤثری بود.

در بخش دوم کتاب به تاریخ شفاهی باقی مانده از حادثه پرداخته شده است . از مصاحبه های شاهدان عینی گرفته تا گزارش های رسانه ها درباره آن حادثه، مصاحبه های متعددی هم با مسئولین مربوطه گرفته شده که در کتاب آمده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما