فراخوانی فراخوانی ...

تصوف ایرانی و عزاداری عاشورا: نقش عاشورا، اهل فتوت و قلندریه در بنیان گذاری آیین های محرم

147 بازدید

مولف : محمد مشهدی نوش آبادی

ویراستار : موسسه ویراستاران

ناشر کتاب : آرما

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : محمد مشهدی نوش آبادی

ویراستار : موسسه ویراستاران

ناشر کتاب : آرما

وزن(گرم) : 486

شابک : 978-600-8679-07-3

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1396

شمارگان : 200

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 280

تاریخ ثبت : سه‌شنبه 17 بهمن 1396

تاریخ ویرایش : چهارشنبه 18 بهمن 1396

کد : 62619

300,000 ریال 270,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
در کتاب «تصوف ایرانی و عزاداری عاشورا» که به نقش صوفیه، اهل فتوت و قلندریه در بنیان گذاری آیین های محرم می پردازد، ابتدا ضمن معرفی موضوع و دسته بندی و مرور منابع، سابقه ی عزاداری در سنت اسلامی و ایرانی بررسی شده است.

اهل فتوت، اعم از فتوت صوفیانه و عیاری و نیز نسبت آنان با تصوف، کنش های آیینی قلندریه و نقش این گروه ها در برپایی آیین های عزاداری محرم از دیگر مطالب این کتاب است.

نقش صوفیه در اجرای هنرهای آیینی مربوط به واقعه ی عاشورا، همچون قصه خوانی و نقالی، روضه خوانی و تعزیه، از دیگر مباحث مطرح شده در کتاب تصوف ایرانی و عزاداری عاشورا می باشد.

پرسش اصلی کتاب این است که آیا صوفیه در برپایی آیین های عزاداری نقش داشته اند؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، میزان تأثیر گذاری آن ها بر آیین های عزاداری محرم به چه اندازه بوده است و کدام یک از عناصر و آیین های عزاداری به طور مشخص اصلی صوفیانه دارد؟

فرضیه مطرح شده در کتاب تصوف ایرانی و عزاداری عاشورا این است که صوفیه بر آیین های عزاداری به طور اساسی و تعیین کننده تأثیر گذاشته و بلکه منشأ بسیاری از آن هاست.

بسیاری از آیین ها و عناصر عزاداری یا به کلی صوفیانه است یا اینکه صوفیان واسطه انتقال آن از فرهنگ ایرانی و شرقی به فرهنگ شیعی و اسلامی بوده اند.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر