بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

ماهیت انسان و نظریه سیاسی

ناشر : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

نویسنده : محمد شجاعیان

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 124

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6262410003022
7,000 6,650 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

ماهیت انسان، به عنوان یکی از بنیادی ترین موضوعات در عرصه دانش سیاسی، برای نظریه سیاسی دلالت های بسیار با اهمیتی دارد. این دلالت ها به گونه ای است که به واسطه آنها امکان فهم نظریه سیاسی و دلایل تفاوت در نظریات سیاسی فراهم می شود.

در پژوهش حاضر، دست کم هشت مورد از استلزامات و دلالت های سیاسی هر نوع برداشتی از ماهیت انسان، برای نظریه پردازی سیاسی تبیین می شود، از جمله می توان به تعیین شکل حکومت، اعتقاد یا عدم اعتقاد به آزادی های سیاسی و اجتماعی، اعتقاد یا عدم اعتقاد به اصل برابری سیاسی، فردگرا یا جمع گرا بودن نظریه سیاسی، تعیین کنندگی در زمینه حقوق، صورت بندی غایت یا غایات دولت، محافظه کارانه بودن یا انقلابی بودن نظریه سیاسی و در نهایت، ارتباط نظریه سیاسی با نظریه سعادت اشاره کرد. موارد هشت گانه ای که در این اثر بیان می شود، در واقع، ابزاری است برای تحلیل، فهم و ارزیابی هر نظریه سیاسی.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط