فراخوانی فراخوانی ...

رهش

2634 بازدید

مولف : رضا امیرخانی

ناشر کتاب : افق

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : رضا امیرخانی

ناشر کتاب : افق

وزن(گرم) : 298

شابک : ‏‫‭978-600-353-395-0‬‬

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1397

شمارگان : 3000

چاپ جاری : 13

تعداد صفحات : 192

تاریخ ثبت : سه‌شنبه 17 بهمن 1396

تاریخ ویرایش : چهارشنبه 21 آذر 1397

کد : 62630

180,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
امیرخانی در رمان «رهش» که برعکس شده شهر هم می تواند باشد، موضوع توسعه شهری را دست مایه قرار داده و تأثیرات آن را بر عرصه های زندگی انسان معاصر در قالب داستان زوجی معمار در تهران امروز به تصویر می کشد.

این اثر یک رمان معمارانه است و مولف در آن بیشتر به سراغ واکاوی این مساله می رود که چه اتفاقی برای شهر در حال رخ دادن است.
به نظر مولف در دنیا شهرهای بزرگ الگوهای توسعه متفاوتی دارند. از توسعه شهرهای بزرگ معمولا به عنوان عبرت بزرگ یا عبرت منفی یاد می کنند. مثلا در آمریکا شهری مانند لس آنجلس توسعه بزرگی داشته اما همه آن را شهر از دست رفته معرفی می کنند. همه شهردارهای آمریکا هم می دانند که نباید شهرشان مانند لس آنجلس شود. در ایران مساله برعکس است. شهری مثل تهران تا این اندازه که می بینیم بزرگ می شود، آلودگی هوا پیدا می کند و از طرف دیگر همه شهرهای دیگر کشور هم سعی دارند مثل تهران شوند.
گزیده کتاب
تهران - با این نماهای رومی- شده است برشی از معادن سنگ! معدنِ سنگِ عمودی شده ی بی ریختی است منطقه ی یک تهران.
حالا هگمتانه چه حرفی برای دانش جوی معماری دارد؟ بگذریم؛
اتوبوس که بین راه در لالجین ایستاد، رفتم و زیباترین بشقاب ها را انتخاب کردم.
برای دوره ی دانش جویی کمی گران بود و کسی از بچه ها طرف شان نرفته بود. دو تا برداشتم.
یکی از دخترها که همیشه مانتوی جین می پوشید، گفت: به به! شاه زاده ی قصه ی ما هم وقتی اسب سفیدش را پارک کرد دم در خانه ی ویلاییِ لیا، برای کیک عصرانه بشقاب سفالی هم دارد!
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر