فراخوانی فراخوانی ...

عرفان واره ها: تبارشناسی و نقد مبانی فکری

32 بازدید

مولف : مسلم گریوانی

ناشر کتاب : سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : مسلم گریوانی

ناشر کتاب : سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

وزن(گرم) : 499

شابک : ‭978-964-375-079-4‬

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی

سال نشر : 1396

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 416

تاریخ ثبت : شنبه 21 بهمن 1396

کد : 62652

350,000 ریال 315,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
عرفان واره ها که در دنیای غرب با عنوان ادیان جدید، جنبش های نوپدید دینی و ادیان جایگزین؛ و در ایران با عنوان معنویت های نوظهور یا کاذب تعبیـر می شود، مجموعه ای است متنوع از جریان های نوظهور با رویکرد معنوی و باطنی گری که عمدتاً پس از دوره انکار دین و ابتلای دنیای غرب به «بحران معنویت» شکل گرفته است.

از نگاه نویسنده، عرفان واره ها با اینکه دارای جاذبه های صوری یا بعضاً محتوایی هستند که اغلب به توانمندی های رهبر کاریزمای آن جریان، یا اقتباس از آموزه های ادیان و مکاتب مختلف، و یا مشروعیت بخشی به آزادی جنسی باز می گردد، در عین حال دارای آسیب هایی هستند که از آنها غفلت شده است.

نویسنده در این کتاب با نگرشی جامع به مطالعات عرفانی (عرفان های دینی، غیردینی، فرا دینی و ضددینی)، عرفان واره ها را در طبقه عرفان های فرادینی، طبقه بندی کرده و ابعاد مختلف آنها اعم از بینش ها، روش ها، گرایش ها و کنش های آنها را با مبانی و مقیاس های عرفان اصیل در ادیان و عرفان اسلامی مورد تطبیق و تحلیل و نقد قرار داده است.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات
موردی یافت نشد!
دسته بندی
موردی یافت نشد!
نویسنده
ناشرین
موردی یافت نشد!