فراخوانی فراخوانی ...

قدرت خواندن از سقراط تا توییتر

285 بازدید

مولف : فرانک فوردی

مترجم : محمد معماریان

ویراستار : الهام آقاباباگلی

ناشر کتاب : ترجمان علوم انسانی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : فرانک فوردی

مترجم : محمد معماریان

ویراستار : الهام آقاباباگلی

ناشر کتاب : ترجمان علوم انسانی

وزن(گرم) : 406

شابک : 978-600-8091-27-1

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1396

شمارگان : 1750

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 344

تاریخ ثبت : پنج‌شنبه 3 اسفند 1396

تاریخ ویرایش : یکشنبه 6 اسفند 1396

کد : 62854

290,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
فرانک فوردی جامعه شناس مشهور مجارستانی،در این کتاب روایتی تاریخی از خواندن و مخاطرات آن در هر دوره تاریخی ارائه می دهد. او می گوید که کلمات مکتوب، از خواستگاه قدیم خود تا کنون، هم بیانگر و هم تهدیدی علیه هنجارهای اخلاقی بوده اند و امروز، که هواداران سواد مکررا برای زوال عادت کتاب خوانی سوگواری می کنند، عجیب به نظر می رسد که در گذشته ای نه چندان دور درباره مخاطرات مطالعه بی ملاحظه هشدار می دادند.

دلواپسی های امروزی هم پیرامون اثر مضر فناوری دیجیتال و اینترنت بر سواد و افراد کتاب خوان نابجاست. زیرا پرورش هویت فردی، از طریق مطالعه، امکان های بی شماری برای رشد فردی فراهم می سازد. بنابراین چالش فراروی جامعه امروز فرهنگی و سیاسی است، نه فناورانه. به نظر او «خواننده بصیری که قادر به قضاوت مستقل است» باید ایدئال فرهنگی امروز نیز باشد.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر