فراخوانی فراخوانی ...

اسرار عبادات

مولف : فاطمه طباطبایی

ویراستار : الهه افشار

ناشر کتاب : پژوهشکده امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، معاونت پژوهشی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 388

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
290,000 261,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب دربرگیرنده درس گفتاری از نویسنده است که با موضوع عبادت و اسرار آن برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی از سوی نگارنده تدریس شده است و به گفته وی تلاش کرده تا مخاطبان خود را با یافته ها و مشهودات راه یافتگان به اسرار عبادات آشنا کرده و در حد توان به ترجمه، بازخوانی و روان سازی برخی آثار عرفانی بپردازد که درباره رمز و راز عبادات منتشر شده است.

کتاب در بخش نخست به سراغ توضیح مفاهیم محوری از عبادت پراخته است و انواع و اقسام آن را شرح داده است. در ادامه این فصل از کتاب به موضوع فواید عبادات و پس از آن مساله مراقبه و مراتب عبادت پرداخته شده است.

موضوع نیت، طهارت، وضو و غسل نیز در ادامه کتاب مورد توجه قرار گرفته است. فصل بعدی کتاب نیز به موضوع نماز اختصاص یافته است. این بخش پس از بیان معمای لغوی و اصطلاحی نماز و جایگاه آن در شریعت، جایگاه و برکاتش را مورد توجه قرار داده است. اسرار مقدمات و مقارنات نماز و پس از آن اسرار آیات سوره حمد و به دنبال آن اعمال نماز نیز در این فصل از کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.

موضوع روزه، زکات و حج و حقیقت و جایگاه آنها نیز در ادامه این کتاب مورد توجه قرار گرفته است. موضوع جهاد نیز محور هفتمین فصل از این کتاب است که اسرار و شرایط آن و انواعش مورد توجه نویسنده قرار گرفته است و در بخشی از آن به موضوع جهاد از منظر امام خمینی(ره) نیز پرداخته شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط