loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

پرسش از روش: حرکت به سوی الگوی نوینی از اندیشه

ناشر ترجمان علوم انسانی

نویسنده طاها عبدالرحمان

مترجم نرگس خسروی سوادجانی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 288

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 63603 10003022
149,000 134,100 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب مجموعه‌‌ای از درس‌‌گفتارها و مباحثی است که دکتر طاها عبدالرحمان در کلاس‌‌ها و سخنرانی‌‌های خود ارائه کرده است. او در آثار خود می‌‌کوشد تا، با حفظ جایگاه سنت، الگویی فکری برای نظام اندیشۀ اسلامی در بستر میراث اسلامی ارائه نماید.

در این گفتارها کوشیده است تا با بهره‌‌گیری از دانش‌‌های گوناگون، همچون زبان‌‌شناسی و منطق و روش ‌‌شناسی، اصول این الگوی فکری را ارائه نماید. و در عین‌‌ حال با روشی عقل‌‌گرا، که از ویژگی‌‌ های معتزلیان قدیم و نومعتزلیان است، به ساخت چنین الگویی بپردازد و تا حدودی به پیاده‌‌ سازی این نظام فکری در علوم اسلامی از جمله اصول فقه و مقاصد الشریعه بپردازد. او همچنین کوشیده است دفاعی ضروری و بایسته از علم منطق در پرداختن به خوانش سنت نمایان سازد.

با اینکه موضوعات فصول این کتاب از گوناگونی برخوردار است، ولی همۀ فصل‌‌ها در یک موضوع مشترک‌‌اند، و آن پایه ‌‌گذاری یک الگوی فکری نوآورانه است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما