بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. مجموعه مقاله های همایش بین المللی امنیت انسانی در غرب آسیا: دیدگاه ها و نقدها
  • مجموعه مقاله های همایش بین المللی امنیت انسانی در غرب آسیا: دیدگاه ها و نقدها

مجموعه مقاله های همایش بین المللی امنیت انسانی در غرب آسیا: دیدگاه ها و نقدها

ناشر : پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 664

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6373710003022
8,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

یکی از ره آوردهای غرب آسیا این است که به امنیت انسانی ماهیتی چندبعدی بخشیده شده و در واقع امنیت انسانی با توجه به پیوندهای موجود بین فرد و امنیت ملی، همچنین امنیت افقی و عمودی بیان شده است.
آشکار است که این مفهوم ریشه در تفکر اسلامی دارد، اما برداشت جدید از مفهوم امنیت است که به شکل گیری این واژة خاص منجر شده است.
هرچند، این مفهوم جدید به نظر می رسد، اما در واقع، واژه ای جدید برای بیان مفهومی دیرپا است که از مدت ها قبل در غرب آسیا وجود داشته است.

کتاب حاضر دربرگیرنده مقاله برگزیده همایش امنیت انسانی در غرب آسیا است.
عنوان های برخی مقالات ارائه شده عبارت اند از:
نقد رویکرد نئولیبرالیسم و مخاطرات امنیت انسانی؛ تحلیل مفهوم امنیت از دیدگاه روان شناختی؛ امنیت و توسعه در غرب آسیا از نظر مدل محور ـ پیرامون؛ چارچوبی برای تدوین نظام امنیت انسانی در غرب آسیا؛ و ملاحظاتی پیرامون مفهوم آسیای غربی.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط