بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. معارف انقلاب (9)
  4. شرح بیانات و دیدگاه های امام و رهبری (3-9)
  5. فهم جوهره اندیشه حضرت آیت الله خامنه ای در عرصه عدالت

فهم جوهره اندیشه حضرت آیت الله خامنه ای در عرصه عدالت

ناشر : دانشگاه امام صادق (ع)

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 248

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

منطق رجوع به اندیشه حضرت آیت الله خامنه ای درس آموزی از دیدگاه ها و مواجهه های یک متفکر اسلامی، مرجع دینی و حاکم اسلامی (اندیشه، فقه و حکومت) با موضوع عدالت است که منبعی گرانسنگ در فهم معنای عدالت و نیز جایگاه آن در مسیر انقلاب اسلامی است.

جایگاه عدالت اجتماعی در نظام هستی، ضرورت اقامه آن در جمهوری اسلامی ایران، سه گانه «عدالت، عقلانیت و معنویت» به عنوان چارچوب مفهومی اقامه عدالت اجتماعی، چیستی عدالت اجتماعی و ارکان شش گانه آن و در نهایت واکاوی ابعاد عدالت پژوهی، ساختار کلی نظام فکری موضوعی حضرت آیت الله خامنه ای در عرصه عدالت می باشد.

در این کتاب، پس از بیان مقدمه، گزارشی از روش پژوهش ذکر شده است که قابلیت الگوگیری در سایر موضوعات مشابه را دارد، در بخش سوم، تمامی سخنرانی ها و دلالت های مستخرج به نگارش درآمده اند، حاصل تحلیل نیز در قالب دو نسخه تفصیلی و اجمالی در بخش چهارم و پنجم ارائه شده است.

کتاب حاضر که محصول پژوهش هسته عدالت پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) است، به همت انتشارات این دانشگاه و پس از تأیید دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط