فراخوانی فراخوانی ...

ولایت، رهبری، روحانیت

مولف : سید محمد حسینی بهشتی

تحقیق و تنظیم کتاب : بنیاد نشر آثار و اندیشه های شهید دکتر بهشتی

ناشر کتاب : بقعه

سال نشر : 1386

تعداد صفحات : 400

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
340,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

گزیده کتاب

این کتاب مجموعه ای از گفتارها و نوشتارهایی از شهید آیت الله دکتر بهشتی است پیرامون موضوع ولایت، مسئله رهبری و نهاد روحانیت. با توجه به اینکه دکتر بهشتی خود در سلک روحانیت بوده و در مدیریت فعالیت های اجتماعی مشارکتی فعال داشته و در شکل گیری نهضت انقلابی مردم ایران و نهادهای بنیادین نظام جمهوری اسلامی نقشی مؤ ثر ایفا نموده، دیدگاهها و نقطه نظراتی که طی این گفتارها و نوشتارها مطرح می شود از دو جهت دارای اهمیتی بسیار است: نخست اینکه مصدر این مباحث عالم دینی روشن بین زمان شناسی است که از واقعیتهای اجتماعی تحلیلی عمیق و درکی گسترده دارد و بر این اساس تلاش می کند تا پاسخ پرسشهای مطرح در این زمینه ها را با مراجعه به منابع و ماخذ اندیشه اسلامی استنباط و استخراج کند و دیگر اینکه راه را برای شناخت بهتر بخشی از ابعاد اندیشة یکی از رهبران انقلاب اسلامی و بنیانگذاران جمهوری اسلامی هموار می سازد.
نکتة شایان توجه در مورد گفتارها و نوشتاری که در این کتاب آمده این است که بخشی از آنها در فضای پیش از انقلاب اسلامی و غالبا در جمع افرادی مطرح شده است که دارای دانش دینی مناسبی بوده اند و به نسبت گفتارهایی که در سالهای پس از انقلاب برای عموم مردم ایراد شده از بار نظری بیشتری برخوردار است.
نوشتاری که با عنوان "روحانیت در اسلام و در میان مسلمین" در این مجموعه آمده نخستین بار در سال 1341 در مجموعه ای با نام بحثی دربارة مرجعیت روحانیت توسط شرکت سهامی انتشار منتشر شده که در کنار مقالاتی دیگر از مرحوم آیت الله حاج سید ابوالفضل موسوی مجتهد زنجانی، مرحوم آیت الله شهید استاد مرتضی مطهری، مرحوم مهندس مهدی بازرگان، مرحوم آیت الله سید محمود طالقانی و آیت الله سید مرتضی جزائری به چاپ رسیده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط