فراخوانی فراخوانی ...

بایدها و نبایدها

امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه قرآن

مولف : سید محمد حسینی بهشتی

تحقیق و تنظیم کتاب : بنیاد نشر آثار و اندیشه های شهید دکتر بهشتی

ناشر کتاب : بقعه

تعداد صفحات : 182

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
375,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب در برگیرنده سلسله مباحث آیت الله شهید دکتر بهشتی است که بین سالهای 1349 تا1355 در جلسات تفسیر قرآنی که در شامگاه هر یکشنبه با عنوان کتاب «مکتب قرآن» تشکیل می شده ایراد گردیده است. دکتر بهشتی در این جلسات به تفسیر و توضیح آیات 102 تا110 سوره آل عمران و مبحث بسیار ارزنده و در عین حال به فراموشی سپرده شده امر به معروف و نهی از منکر می پرداخت. بی عدالتی یی که به واسطه کج فهمی ها یا برداشتهای سطحی از یک سو و اعمال و اجرای ناصحیح این اصل در میان مسلمین از دگر سوی بر این تکلیف مهم و انسان ساز روا گردیده بسی تأسفبار است. آنگاه که نقش بنیادین این اصل در شناخت خیر و شر، پسندیده و ناپسند، باید و نباید در نظر گرفته شود، و آنگاه که کارکرد اجتماعی آن در سالم سازی محیط اجتماعی و فراهم نمودن زمینه و شرایط مناسب برای اعمال انتخابگری انسانها فهم شود، پیامدهای زیانبار این غفلت و جهالت بیشتر و بیشتر آشکار می گردد.

گزیده کتاب

لازمه برخورداری ازحکومت حق و عدل مشروط است به رعایت امر به معروف و نهی از منکر. هر نوع قدرتی را که شما در جامعه فرض کنید در معرض خطر و انحراف از حق است. این شما و جامعه هستید که باید با توجه به اهمیت و نقش بسیار موثر قدرت و کسانی که بر منصب های گوناگون اجتماعی تکیه زده اند در سعادت خود بکوشید. فرد فرد شما باید بدانید راه رسیدن به سعادت و راه رسیدن به حکومت حق وعدل این است که شما از طریق امر به معروف و نهی از منکر به چنین هدفی برسید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط