بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. مباحث نظری دین، کلام و کلام جدید (5)
  4. معرفت شناسی در قلمرو گزاره های پسین
  • معرفت شناسی در قلمرو گزاره های پسین

معرفت شناسی در قلمرو گزاره های پسین

کاوشی در ژرفای معرفت شناسی - 5

ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده : محمد حسین زاده

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 488

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6430910003022
20,000 18,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر، پژوهشی پیرامون معرفت شناسی در قلمروی تصدیقات یا قضایای پسین به شیوه ای مسئله محور است. ابتدا نگاهی گذرا به مبناگروی ویژه متفکران مسلمان شده و مبادی یا گزاره های پایه پسین در پنج فصل بررسی شده است.

حسیات یا گزاره های پایه حسی، اولین گزاره پایه پسین است که مطرح شده، سپس تجریبات در دو بخش گزاره های تجربی از نگاه منطق و فلسفه اسلامی و از نگاه فلسفه علوم تجربی معاصر واکاوی شده است.
چهارمین گزاره پایه پسین، حدسیات در اندیشه اسلامی است و متواترات در اندیشه اسلامی، آخرین گزاره است که در این بخش مورد بررسی قرار گرفته است.
در ادامه معیار صدق گزاره های پسین و معرفت ما به جهان خارج و به اذهان دیگران ارائه شده است. در نهایت در زمینه ارجاع معرفتی مطالبی بیان شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط