loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

نقش علم و ایمان در خودسازی از دیدگاه قرآن

5 (1)
خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 64322 10003022
14,000 12,600 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بررسی نسبت بین علم، ایمان و عمل و نقش ایمان و علم در شکل گیری اعمال مثبت در انسان و تهذیب نفس او از منظری قرآنی است. در ابتدای این اثر به بیان مفهوم علم از دیدگاه فلاسفه یونان و فلاسفه مسلمان پرداخته شده و حقیقت علم و ماهیت معرفت بخشی آن از منظر قرآن کریم، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

آن گاه نویسنده روش های کسب و تقویت ایمان و افزایش گرایش ها به مسائل اعتقادی را از دیدگاهی قرآنی بررسی نموده و نقش آن ها را در خودسازی و تهذیب نفس بیان نموده است. نویسنده در همین راستا به علل تضعیف گرایش های اعتقادی و اخلاقی در انسان اشاره نموده و نقش دنیا و محبت دنیا را در این زمینه بررسی نموده است. وی رعایت اصل تدریج را در تقویت و تضعیف گرایش های اعتقادی و اخلاقی نیز بیان نموده و آیاتی از قرآن را در این زمینه مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما