بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. زن و خانواده (16)
  4. ازدواج و خانواده (2-16)
  5. شاخص های خانواده مطلوب از دیدگاه اسلام
  • شاخص های خانواده مطلوب از دیدگاه اسلام

شاخص های خانواده مطلوب از دیدگاه اسلام

ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده : قاسم ابراهیمی پور

سال نشر : 13965

تعداد صفحات : 736

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6434810003022
45,000 40,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب به ترسیم الگوی خانواده مطلوب مطابق با ویژگی های قابل اندازه گیری به منظور مطالعه و سنجش خانواده موجود و بررسی آسیب های آن از منظر متون دینی می پردازد.

شاخص های ازدواج، هنجاری و کارکردی در چهار رتبه اعتقادی، هنجاری، ارزش های اخلاقی و اجتماعی در قالب مباحث کلی تبیین می شود و سپس نویسنده به تعریف مفاهیم، شاخص و خانواده و فلسفه ازدواج می پردازند.

ماهیت هم کفو بودن و هم کفو بودن اجتماعی و جسمی در این کتاب مورد توجه قرار می گیرد.
سن ازدواج از دیگر مباحث این کتاب است که سن ازدواج در ایران، چیستی بلوغ جنسی و سن ازدواج در سیره معصومان در این کتاب مطرح می شود.

فصل سوم هزینه ازدواج است که در واقع مقدماتی شامل جهیزیه، مراسم عروسی و مهریه از دیدگاه فلاسفه و بزرگان و اندیشمندان شیعی مطرح شده است.

شاخص های هنجاری خانواده مطلوب از دیگر مباحث این کتاب است که مؤلفه های الگوی مطلوب در این فصل در قالب اصالت فرد، مالکیت فردی، انتخاب فردی، صله رحم و مصادیق صله رحم اشاره شده است.

کارکرد آرامش، کارکرد نیازهای عاطفی و کارکرد تنظیم روابط جنسی از دیگر مباحث است که به غریزه جنسی و مدیریت این غریزه می پردازد.

کارکرد تولید مثل، کارکرد جامعه پذیری، حمایت و مراقبت از مباحث دیگر است و تعریف خشونت خانگی، آزار روانی، کلامی و جسمی در فصلی دیگر مطرح می شود.

شاخص های ازدواج، در قالب شاخص های ساختاری، هنجاری، کارکردی و آسیبی تبیین می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط