بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. مباحث نظری دین، کلام و کلام جدید (5)
  4. انسان، راه و راهنماشناسی (ویژه طرح ولایت دبیران)

انسان، راه و راهنماشناسی (ویژه طرح ولایت دبیران)

سلسله دروس اندیشه های بنیادین اسلامی

ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 192

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

انسان همواره با انبوهی از گزینه های رفتاری روبه روست که فقط می تواند تعداد محدودی از آن ها را برگزیند، برای ترجیح و تعیین گزینه ها عوامل گوناگونی وجود دارد، اما مهم تر از همه عامل عقلانی آگاهانه است که با در نظر گرفتن همه گزینه ها و تأثیر هریک در سعادت و کمال نهایی انسان ترجیح و تعیین گزینه های برتر، والاتر و ارزشمند تر را به عهده می گیرد و نقش خود را در شکل گیری اراده انسانی ایفا می کند، راز برتری و اشرفیت حقیقی انسان را باید در برخورداری از همین عامل و به کارگیری آن جستجو کرد.

کتاب حاضر از مجموعه کتب «مبانی اندیشه اسلامی» است که به اختصار به تشریح و تبیین مبانی اعتقادی ـ کلامی اسلام درباب انسان، وحی، نبوت، امامت و برخی از مهمترین مباحث مربوط به این موضوعات می پردازد.

این کتاب در قالب شش فصل و یک پیوست تنظیم شده است و موضوعات انسان شناسی، وحی شناسی، پیامبر شناسی، خاتمیت، امامت و مهدویت و آسیب شناسی مسأله انتظار، تبیین و بررسی شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط