بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. روانشناسی (17)
  4. روان شناسی مهار خویشتن با نگرش اسلامی
  • روان شناسی مهار خویشتن با نگرش اسلامی

روان شناسی مهار خویشتن با نگرش اسلامی

ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده : حمید رفیعی هنر

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 339

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6436010003022
15,640 14,076 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نوشیدن الکل، اعتیاد به سیگار و مواد مخدر، مصرف داروهای ممنوعه، روابط جنسی پرخطر، رانندگی پرخطر، بدرفتاری، پرخاشگری، انواع جرم و بزه، خرج های افراطی، ناتوانی در پس انداز پول، به تعویق انداختن کارها، بعضی از انواع چاقی، اختلالات خوردن، و... تنها بخشی از آثار ناتوانی در مهار خویشتن است.

مفهوم "مهار خویشتن" امروزه تحت عناوینی همچون "خودمهارگری"، "مدیریت خود"، "خودداری" و "خود نظم جویی" در روانشناسی مدرن مورد توجه قرار گرفته است و پژوهشگران فراوانی را به انجام تحقیقات علمی و ارائة مدل هایی در این زمینه واداشته است.

اثر پیش روی تلاشی در جهت بررسی روانشناسانه ی این موضوع و ارائه ی مدل تبیینی آن بر اساس منابع اسلامی است. مؤلف کوشیده است تا ضمن ارائـه ی جدیدترین یافته های علمی در حوزه خودمهارگی در شاخه های مختلف روانشناسی به ارائه ی یک الگوی نظری اسلامی برای تبیین فرایند مهار خویشتن بپردازد. مطالعه ی این کتاب به مشتاقان علوم انسانی اسلامی و روانشناسی بین فرهنگی و علاقه مندان به حوزه ی سلامت روانی پیشنهاد می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط