loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

این نقش ها واقعی است: نقش های زناشویی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 64393 10003022
21,000 18,900 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نظام خانواده نقش های مشخصی را برای اعضای خانواده تعریف می کند. اگر در ایفای نقش ها ناهماهنگی پیش آید و وظائف و مسئولیت ها به درستی انجام نشود، تعارض های خانوادگی شکل خواهد گرفت، اما کارکرد مناسب هر یک از اعضا در نقش خویش، پایداری و شادکامی و در نتیجه رضامندی را به خانواده ارزانی خواهد داشت.
عمده ترین نقش های خانواده، نقش والدینی، همسری و خواهر - برادری است.

روان شناسان خانواده، از جمله خانواده درمانگران ساخت نگر بر این باورند که در هر نظام خانوادگی، خرده نظام هایی وجود دارد که به واسطه مرزها و قواعد موجود از یکدیگر متمایز می شوند.
این خرده نظام ها شامل خرده نظام همسری، خرده نظام والدینی و خرده نظام خواهر - برادری است، اما در این بین، خرده نظام همسری، شاه کلید ثبات خانواده است.
در درون این خرده نظام، زن و شوهر نقش های گوناگونی دارند. عملکرد خوب خانواده نیز تا اندازه ای بر توزیع همین نقش ها استوار است.
با ایفای نقش ها است که زن و شوهر به آسانی وظائف ومسئولیت های زناشویی را برای کارکرد بهتر خانواده انجام می دهند.

موضوعی که در این کتاب بررسی می شود نقش همسری است.
با خواندن این کتاب با نقش هایی که بر اساس ویژگی های روان شناختی خود در خانواده بر عهده دارید آشنا می شوید و می توانید بهتر نقش خود را در خانواده انجام دهید.
در این کتاب می خوانید:
*نقش ها چیستند؟
*کارکردها و ویژگی های متفاوت زن و مرد
*حمایت عاطفی
*مدیریت خانواده
*کار و اشتغال
*مدیریت خانه
*مدیریت مالی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما