فراخوانی فراخوانی ...

سب و لعن از منظر فقه مذاهب اسلامی

مولف : مهدی درگاهی

ناشر کتاب : مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 400

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
660,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

سب، شتم و لعن، به مثابه مصداقی تام از بغض از همان ابتدای زندگی بشر تاکنون بین مردمان شایع بوده است. و عده ای برای نشان دادن بغض و کینه خود به جریان ها یا اشخاصی، به آن مبادرت می ورزیدند.

با نزول اسلام و تایید لزوم تولی و تبری درباره دوستان و دشمنان خداوند، این موضوع در جامعه اسلامی و پس از پیدایش گرایش ها و نحله های متفاوت در زمینه های کلامی و فقهی، میان برخی پیروان و مسالک مختلف نمود و جلوه ای ویژه یافت.

کوتاهی در تفسیر درست از مفهوم سب و لعن و هم چنین تفکیک آن دو با توجه به گزاره ها و آموزه های اسلامی، و تمایز حکم آنها منجر به ایجاد کدورت و بین مذاهب فقهی شد.

این تحقیق با رویکرد توصیفی - تحلیلی و با روش گردآوری اطلاعات به صورت کتابخانه ای به بررسی آرای فقهی دانشمندان مذاهب فقهی اسلامی در مورد سب و لعن و ادله آن می پردازد.
و به دلیل استناد به کلمات و عبارات فقهای مذاهب فقهی و ارباب جرح و تعدیل، و اهمیت مطالب آنان، متن مورد استناد به همراه آدرس در پاورقی کتاب ذکر شده است که به شناخت اندیشمندان حوزه فقه در این مسئله می انجامد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط