بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. معارف انقلاب (9)
  4. شرح بیانات و دیدگاه های امام و رهبری (3-9)
  5. قدرت اسلام و جنگ نرم در اندیشه و سیره امام خمینی (ره)
  • قدرت اسلام و جنگ نرم در اندیشه و سیره امام خمینی (ره)

قدرت اسلام و جنگ نرم در اندیشه و سیره امام خمینی (ره)

سلسله مباحث بررسی جنگ نرم و ابعاد آن - 3

ناشر : زمزم هدایت

نویسنده : حسین شیدائیان

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 288

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6488310003022
20,000 19,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب «قدرت اسلام و جنگ نرم در اندیشه امام خمینی (ره)» در سه بخش و دوازده فصل عهده دار تبیین اجمالی اندیشه و سیره امام خمینی در موضوع قدرت دینی و طرح های جنگ نرم دشمن و راههای مقابله با توطئه های دشمنان و حفظ نظام اسلامی است.

بخش اول کتاب با عنوان قدرت اسلام، شامل سه فصل است که در فصل اول آن کلیات، فصل دوم امام خمینی و فرایند پیدایش قدرت نرم انقلاب اسلامی و فصل سوم مولفه های قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی مطرح شده است.

جنگ نرم دشمنان موضوعی است که در بخش دوم این کتاب عنوان شده است. پیش درآمد، جنگ نرم در دوران ستمشاهی، علل گسترش جنگ نرم دشمن پس از پیروزی انقلاب اسلامی، زمینه های جنگ نرم پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ابعاد جنگ نرم و اقدامات دشمن و اهداف جنگ نرم از مباحث مربوط به بخش دوم این کتاب هستند.

در بخش سوم کتاب با نام راهکارهای مقابله با جنگ نرم، سه فصل قرار داده شده که در فصل اول راه های حفظ قدرت اسلام، فصل دوم تدابیر امام در مقابله با جنگ نرم و در فصل سوم سخن پایانی گنجانده شده است.

با واکاوی مفاهیم "قدرت نرم" و "جنگ نرم" از نظرگاه فرهنگ دینی و آموزه های وحیانی و تطبیق کارکردهای عینی آنها با مصادیق و رویدادهای تاریخی به خوبی روشن می شود که این مفاهیم همزاد خلقت انسان هستند.

سیاست های الهی هدایتگرانه و ظلم ستیز انبیای عظیم الشان و تلاش های گمراه کننده فرعونیان و ستمگران، تجلی عینی مفهوم و مصداق "قدرت نرم" و "جنگ نرم" به شمار می آیند و این رویارویی به شکلهای گوناگون در طول تاریخ زندگی بشریت استمرار داشته و خواهد داشت.

در بخش سوم، فصل اول کتاب در حوزه دشمن شناسی مطالبی عنوان شده که در این قسمت به سخنان امام خمینی (ره) اشاره می کنیم. امام خمینی (ره) قهرمان پیروز میدان مبارزه با استکبار یکی از مولفه های راهبردی و عناصر کارآمد حفظ قدرت و مکتب حیاتبخش اسلام از دستبرد و تجاوز تبهکاران و استعمارگران را شناخت دقیق طرحها و ابزارها و شیوه های تهاجم دشمن میداند و به ضرورت توجه به اصل دشمن شناسی تاکید دارد:

"باید شما دشمنان را بشناسید. اگر نشناسید، نمی توانید دفعش بکنید."

در بخش پایانی کتاب به نقش حضور رهبری اشاره دارد. هوشمندی، زیرکی، صلابت و قاطعیت آمیخته با شجاعت و اقدام به موقع و همچنین صدها صفات برجسته امام، کشتی انقلاب را از تلاطم های امواج سهمگین فتنه های سیاسی، فرهنگی و نظامی نجات داد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط