بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • شایستگی های مدیریت و فرماندهی

شایستگی های مدیریت و فرماندهی

ناشر : زمزم هدایت

نویسنده : علی باقی نصرآبادی | جعفر وفا | علی حسن خانی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 352

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6528610003022
28,000 26,600 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

موضوع نوشتار حاضر، مروری بر بایسته های مدیریت و رهبری در زمینه های مختلف سیاسی، اجتماعی، نظامی و سیاسی است. در این اثر با استناد به آیات و روایات و نیز سیره معصومین(ع) و تجربیات حدود چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران در عرصه های مختلف، به بحث در مورد روش ها و قابلیت های مختلف مدیریت و فرماندهی و پیش نیازهای مربوط به آن پرداخته شده است.

در این زمینه نویسنده ابتدا به قابلیت مدیریت راهبردی و بایسته ها و آسیب های آن اشاره نموده و لزوم رصد کردن محیطی و به روز نگه داشتن مأموریت و سازمان را بررسی کرده و اهمیت اشراف اطلاعاتی و دانشی در زمینه مدیریت در عرصه های مختلف نام برده شده را بیان کرده است. در ادامه نویسنده به بایدها و نبایدهای تفکر راهبردی در مدیریت، راهکارهای تحول گرایی در سازمان، شناسایی قابلیت های مدیریتی در افراد، توان سازماندهی و ایجاد هماهنگی در سازمان، توان نظارت و پیگیری، قابلیت های فرماندهی و پیاده سازی آن اشاره نموده و اموری مانند: عدالت محوری، داشتن بصیرت، ایجاد انگیزش، داشتن روحیه بسیجی و حمایت و تربیت افراد زیر دست را از مهمترین شاخص های مدیریت و رهبری عنوان نموده و سیره امام خمینی، آیت الله سیدعلی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران و برخی از شهدا را در این زمینه منعکس کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط