فراخوانی فراخوانی ...

کتاب کتاب: رهیافتی به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب درباره کتاب

منظومه فکری انقلاب - 1

3041 بازدید

مولف : مجید تقی زاده رحمت آبادی

ناشر کتاب : کتاب فردا

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : مجید تقی زاده رحمت آبادی

ناشر کتاب : کتاب فردا

وزن(گرم) : 439

شابک : 978-600-6375-41-0

نوع جلد : جلد نرم

قطع : پالتویی (20*10)

سال نشر : 1397

شمارگان : 1100

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 616

تاریخ ثبت اطلاعات : شنبه 15 اردیبهشت 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397

کد : 65327

هزینه ارسال این کتاب به تمام نقاط کشور در روش پست سفارشی، ** رایگان ** است.
360,000 ریال 300,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
کتاب حاضر، رهیافتی به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب درباره کتاب می باشد. این کتاب در هفت فصل و به همراه دو ضمیمه نگارش یافته است.

در فصل اول به خود عنصر «کتاب» با رویکرد تاریخی - تمدنی نگاه شده و به مسائلی کلی و کارکردهای عمومی کتاب در فرهنگ جامعه - یعنی هر جامعه ای - پرداخته شده است؛ سپس سیر تاریخی وضعیت کتاب و کتابخوانی، به طور خاص در کشور ایران مورد بررسی قرار گرفته است.

در فصل دوم به «سیر برنامه ریزی راهبردی» در حوزه کتاب پرداخته شده است. در پایان این فصل، اصلی ترین تکالیف در حوزه کتاب از دیدگاه رهبر معظم انقلاب را سه گانه «تولید کتاب»، «ترویج فرهنگ کتاب خوانی» و «نقد کتاب» برشمرده که سعی شده است در فصل های بعد، به هرکدام در جای خود پرداخته شود.

فصل سوم حاوی مطالب پرباری برای تولید کنندگان کتاب است و چهار گام اساسی در تولید کتاب را شرح می دهد؛ همچنین در فصل چهارم، به دلیل این که شاید مهم ترین نقش را در تولید کتاب، «نویسنده» بازی می کند، به صورت جداگانه به نویسندگی و نویسندگان پرداخته شده است.

فصل های پنجم و ششم به طور طبیعی برای فعالان حوزه توزیع و ترویج کتاب جذابیت بیشتری دارد، آنجا که در فصل پنجم اهمیت و اصول توزیع کتاب و همچنین مراکز اصلی در توزیع کتاب مورد بررسی قرار می گیرد و در فصل ششم به آسیب شناسی وضعیت کتابخوانی در کشور و سپس راهکارهای عمومی و وظایف اختصاصی در ترویج فرهنگ کتابخوانی پرداخته می شود.
بخش پایانی فصل ششم یعنی «کتاب هایی برای خواندن» شاید از جذاب ترین بخش های کتاب باشد؛ چون کتاب هایی را که حضرت آقا توصیه کرده اند، با تقسیم بندی موضوعی نام برده شده است.

و اما فصل هفتم و پایانی، به سه موضوع مهم در حوزه کتاب یعنی «نقد کتاب»، «اقتصاد کتاب» و «نظارت و ممیزی کتاب» می پردازد که حاوی نکات ناب و جالبی برای مخاطبان تخصصی تر کتاب است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر