235,000
تومان
10 ٪
211,500
تومان
افزودن به سبد خرید

کتاب کتاب: رهیافتی به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب درباره کتاب

منظومه فکری انقلاب - 1

دسته بندی: شرح بیانات و دیدگاه های امام و رهبری

ناشر: کتاب فردا

نویسنده: مجید تقی زاده رحمت آبادی

سال نشر: 1397

تعداد صفحات: 616

6
امتیاز
1
نفر
5 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب کتاب، رهیافتی به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب درباره کتاب می باشد. این کتاب در هفت فصل و به همراه دو ضمیمه نگارش یافته است.

در فصل اول به خود عنصر «کتاب» با رویکرد تاریخی - تمدنی نگاه شده و به مسائلی کلی و کارکردهای عمومی کتاب در فرهنگ جامعه - یعنی هر جامعه ای - پرداخته شده است؛ سپس سیر تاریخی وضعیت کتاب و کتابخوانی، به طور خاص در کشور ایران مورد بررسی قرار گرفته است.

در فصل دوم به «سیر برنامه ریزی راهبردی» در حوزه کتاب پرداخته شده است. در پایان این فصل، اصلی ترین تکالیف در حوزه کتاب از دیدگاه رهبر معظم انقلاب را سه گانه «تولید کتاب»، «ترویج فرهنگ کتاب خوانی» و «نقد کتاب» برشمرده که سعی شده است در فصل های بعد، به هرکدام در جای خود پرداخته شود.

فصل سوم حاوی مطالب پرباری برای تولید کنندگان کتاب است و چهار گام اساسی در تولید کتاب را شرح می دهد؛ همچنین در فصل چهارم، به دلیل این که شاید مهم ترین نقش را در تولید کتاب، «نویسنده» بازی می کند، به صورت جداگانه به نویسندگی و نویسندگان پرداخته شده است.

فصل های پنجم و ششم به طور طبیعی برای فعالان حوزه توزیع و ترویج کتاب جذابیت بیشتری دارد، آنجا که در فصل پنجم اهمیت و اصول توزیع کتاب و همچنین مراکز اصلی در توزیع کتاب مورد بررسی قرار می گیرد و در فصل ششم به آسیب شناسی وضعیت کتابخوانی در کشور و سپس راهکارهای عمومی و وظایف اختصاصی در ترویج فرهنگ کتابخوانی پرداخته می شود.
بخش پایانی فصل ششم یعنی «کتاب هایی برای خواندن» شاید از جذاب ترین بخش های کتاب باشد؛ چون کتاب هایی را که حضرت آقا توصیه کرده اند، با تقسیم بندی موضوعی نام برده شده است.

و اما فصل هفتم و پایانی، به سه موضوع مهم در حوزه کتاب یعنی «نقد کتاب»، «اقتصاد کتاب» و «نظارت و ممیزی کتاب» می پردازد که حاوی نکات ناب و جالبی برای مخاطبان تخصصی تر کتاب است.

کتاب کتاب، رهیافتی به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب درباره کتاب، نوشته مجید تقی زاده رحمت آبادی است و در انتشارات کتاب فردا منتشر شده است.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام