فراخوانی فراخوانی ...

دین و ایدئولوژی: در فرآیند صعود و سقوط مدرنیته

مولف : محمدرضا خاکی قراملکی

ویراستار : محمدحسین طاهری

ناشر کتاب : تمدن نوین اسلامی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 428

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
250,000 225,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

تحقیق حاضر، مجموعه تأملات و مطالعات نویسنده در طی یک دوره ی زمانی ای است که پیش تر در قالب مقالات متعدد پژوهشی عرضه شده بود؛ اینک با دقت مجدد در قالب کتاب عرضه می شود. این پژوهش به یکی از چالش برانگیز ترین مساله ها و موضوعات حیات اجتماعی بشر، یعنی مناسبات زندگی دینی و حیات دنیوی می پردازد.

در حقیقت، تاریخ و سرنوشت بشری، در طول قرن ها، در بستر نزاع ها و درگیری بر سر این دو مسأله ی سرنوشت ساز رقم خورده است؛ از این رو هیچ برهه ای از تاریخ را نمی توان سراغ گرفت که فارغ از چالش بنیادین بین مناسبات دین و حیات قدسی با دنیا و حیات دنیوی بوده باشد.
در حقیقت، در مهندسی اجتماعی، دو نوع ایدئولوژی متقابل، مدعی تنظیم حیات و الگوی زندگی دنیوی هستند: در یک سوی ایدئولوژی های دنیوی قرار دارند که با مرکزیت انسان به عنوان ایدئولوگ، استراتژی و مهندسی کلان عالم را بر محور عقل خودبنیاد و دانش سکولار در جهت پرستش مادی رقم می زنند. در سوی دیگر، ایدئولوژی های دینی قرار دارند که با مرکزیت خدا از سوی انبیاء و رسولان الهی، استراتژی حیات و سعادت مادی عالم را در نسبت با حیات حقیقی و سعادت اخروی، با اتکای بر وحی و نزول دین رقم می زنند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط