بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

راهکارهای برون رفت از معاملات ربوی

ناشر : مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده : غلام مرتضی انصاری

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 215

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6536710003022
12,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اثر حاضر، پژوهشی در زمینه معیارهای ربوی بودن انواع معاملات و راه های خارج شده از ربا بر اساس قواعد فقه شیعه است.
در ابتدای کتاب حاضر تعریفی از ربا و بهره در نظام بانک داری اسلامی و فقه شیعه امامیه ارایه شده و ادله حرمت آن از منظری قرآنی و روایی بررسی شده است.
آنگاه به بررسی استثناهای ربا و نیز روش توسعه موارد استثنا در این زمینه پرداخته شده و راه های خارج شدن از ربا در معامله به وسیله حیله شرعی و برخی از تبصره های قوانین فقهی بیان شده است.

نویسنده در همین زمینه به انواع ربا از دیدگاه فقهای شیعه و اهل سنت اشاره نموده و دیدگاه های آنان را در زمینه استفاده از حیله های شرعی برای خروج از ربوی بودن معامله را منعکس کرده است.

در بخش بعدی کتاب نویسنده به عملیات بانکی بدون ربا و راه های تأمین مالی برای اعطای انواع وام ها توسط بانک ها در قالب قرض الحسنه اشاره نموده و به عنوان نمونه فعالیت های بانک ها در کشور پاکستان را در این زمینه بررسی نموده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط