فراخوانی فراخوانی ...

روش تدریس ادبیات عربی

مولف : سید کمال طباطبائی امیری

ناشر کتاب : مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 160

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
130,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

زبان عربی، زبان یک قوم نیست؛ زبان اسلام است. تلاش ما برای یادگیری این زبان به منظور فهم و درک فرهنگ و آیین این مرز و بوم است و برای پی بردن به میراث گران بهای تمدن اسلامی است و اصلی ترین هدف آموزش زبان عربی، فهم متون دینی است.

تدوین این کتاب با هدف آشنایی با فن تدریس و چگونگی مباحث ادبی در گرایش های صرف و نحو و تجزیه و ترکیب صورت پذیرفته است؛ لذا بخش اول این کتاب روش تدریس عمومی و طراحی آموزشی است.
بخش دوم، روش تدریس ادبیات عربی است که از روش های تدریس فعّال، به ویژه روش تدریس کارگاهی استفاده شده و با بیش از30 نمودار صرفی و نحوی جهت یاد آوری و خلاصه گویی (با توجه به مرحله روش کارگاهی یعنی درس کوتاه معلم) در کتاب آمده است و نمونه هایی از تدریس مکالمه در قالب جداول برای ایجاد تنوع و ذوق و خلاقیّت در فراگیران و فن ترجمه و مفهوم، از شیوه تجلّی قرآن و حدیث در ادبیات فارسی استفاده شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط