بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. مباحث نظری تاریخ (5-14)
  5. رویکرد تطبیقی به پایان تاریخ از نگاه قرآن و نظریه های معاصر
  • رویکرد تطبیقی به پایان تاریخ از نگاه قرآن و نظریه های معاصر

رویکرد تطبیقی به پایان تاریخ از نگاه قرآن و نظریه های معاصر

ناشر : مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده : رضا مهدیان فر

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 343

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6549710003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

کتاب "رویکرد تطبیقی به پایان تاریخ" از نگاه قرآن و نظریه های معاصر به بررسی دو دیدگاه مفسران شیعه و سنی در تحقق وعده در عصر ظهور (پایان تاریخ) می پردازد.

پایان تاریخ و فرجام سرنوشت بشر از موضوعاتی است که همواره ذهن بشر به ویژه اندیشمندان و دانشمندان را به خود مشغول کرده است. ادیان آسمانی به ویژه دین مقدس اسلام پاسخی کامل و جامع به این پرسش ناگزیر بشر داده اند. قرآن کریم به عنوان کامل ترین و جامع ترین برنامه پاسخ گویی به نیازهای بشر در شماری از آیات به این موضوع اساسی اشاره نموده و آینده ای سراسر نور و امید را بشارت داده است.

در این کتاب پس از بیان کلیات، در بخش اول، پایان تاریخ ازنگاه قرآن با استناد به آرای مفسران عامه و امامیه بررسی شده است. در این بخش افزون بر بیان دیدگاه امامیه به نقد دیدگاه مفسران عامه پرداخته شده است.

در بخش دوم رساله رویکردی تطبیقی به موضوع "پایان تاریخ" از نگاه قرآن و نظریه های معاصر داشته ایم. در این بخش چهار نظریه مطرح در جهان غرب بررسی و به بوته نقد سپرده شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی