فراخوانی فراخوانی ...

مجموعه تماشای شهر 5؛ بمبئی رقص الوان است: بمبئی به روایت مسافران دوره قاجار

88 بازدید

مولف : علی اکبر شیروانی

تحقیق و تنظیم کتاب : زهره ترابی

ناشر کتاب : نشر اطراف

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : علی اکبر شیروانی

تحقیق و تنظیم کتاب : زهره ترابی

ناشر کتاب : نشر اطراف

وزن(گرم) : 156

شابک : 978-600-98019-7-8

نوع جلد : جلد نرم

قطع : پالتویی (20*10)

سال نشر : 1397

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 130

تاریخ ثبت اطلاعات : پنج‌شنبه 27 اردیبهشت 1397

تاریخ ویرایش اطلاعات : پنج‌شنبه 25 مرداد 1397

کد : 65658

120,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
روح شهر کلاف پیچیده ای از عناصر دیدنی و نادیدنی ست و در شکل گیری این روح، روایت مسافران هم انکارناپذیری دارد. تصویر خیالی که بمبئی در ذهن همه ما نقش بسته است از توصیفات و غافلگیری هایی پدید آمده که ایرانی های پیشین سوغات آورده اند. گزارش اولین مواجهه با شهر موضوع این کتاب است؛ بمبئیِ مسافران قاجاری.

کتاب «بمبئی رقص الوان است، پنجمین جلد از مجموعه «تماشای شهر» است که در هر جلد از خلال گزیده سفرنامه ها، نگاه ایرانی به هویت یکی از شهرهای دور را ترسیم می کند.
گزیده کتاب
«بمبئی برابر شد. قریب صد جهاز دودی و غیره، چه می رفتند و چه در نزدیکی بمبئی لنگر انداخته اند. سبحان الله، آدم دیوانه می شود نمی داند نگاه به چه بکند، چه ببیند.»
حاجیه خانوم علویه کرمانی

«یک عروسی دیده شد که خیلی مضحک بود. علاوه بر زینت نمودن خودِ عروس، داماد را هم زینت نموده و گل زده بودند در میان شهر شب و روز گردش می نمودند.»
محمدحسین قزوینی

«زن و مرد هندو پیشانی خود را خال قرمز می گذارند و خط قرمز می کشند و بعضی از مردهای هندو پیشانی و دور چشم خود را خال سفید می گذارند.»
حاجی پیرزاده
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر