loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مجموعه تماشای شهر 5؛ بمبئی رقص الوان است: بمبئی به روایت مسافران دوره قاجار

ناشر نشر اطراف

نویسنده علی اکبر شیروانی

تحقیق و تنظیم کتاب زهره ترابی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 130

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 65658 10003022
18,000 17,100 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

روح شهر کلاف پیچیده ای از عناصر دیدنی و نادیدنی ست و در شکل گیری این روح، روایت مسافران هم انکارناپذیری دارد. تصویر خیالی که بمبئی در ذهن همه ما نقش بسته است از توصیفات و غافلگیری هایی پدید آمده که ایرانی های پیشین سوغات آورده اند. گزارش اولین مواجهه با شهر موضوع این کتاب است؛ بمبئیِ مسافران قاجاری.

کتاب «بمبئی رقص الوان است، پنجمین جلد از مجموعه «تماشای شهر» است که در هر جلد از خلال گزیده سفرنامه ها، نگاه ایرانی به هویت یکی از شهرهای دور را ترسیم می کند.

«بمبئی برابر شد. قریب صد جهاز دودی و غیره، چه می رفتند و چه در نزدیکی بمبئی لنگر انداخته اند. سبحان الله، آدم دیوانه می شود نمی داند نگاه به چه بکند، چه ببیند.»
حاجیه خانوم علویه کرمانی

«یک عروسی دیده شد که خیلی مضحک بود. علاوه بر زینت نمودن خودِ عروس، داماد را هم زینت نموده و گل زده بودند در میان شهر شب و روز گردش می نمودند.»
محمدحسین قزوینی

«زن و مرد هندو پیشانی خود را خال قرمز می گذارند و خط قرمز می کشند و بعضی از مردهای هندو پیشانی و دور چشم خود را خال سفید می گذارند.»
حاجی پیرزاده
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما