loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

چمدان سفر: مجموعه داستان

ناشر کتاب نیستان

نویسنده سید محمد میرموسوی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 144

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 66058 10003022
9,000 8,550 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مجموعه داستان «چمدان سفر» نوشته سید محمد میرموسوی از نویسندگان اهل خطه گرگان را می توان مجموعه ای خلاق از تلفیق داستان بومی، زبان طنز و ادبیات ساده ای که گاه تنه به تنه داستان نوجوان نیز می زند دانست.

میرموسوی در داستان های کوتاه خود به خوبی نشان داده که جغرافیای زیستی خود را به عنوان بستر رخداد داستان به خوبی می شناسد و از جذابیت های دیداری آن به عنوان دستمایه روایت داستان به خوبی مطلع و در استفاده از آنها تواناست.
بسیاری از داستان های کوتاه او در این مجموعه به تناسب چنین اتفاقی در محیطی بومی مناطق روستایی گرگان رخ می دهد.
محیطی که سادگی و بکر بودن روستایی شمال ایران را به خوبی در خود تجمیع کرده است و خوانش هر کدام از آنها به واقع مانند مشاهده یک تابلوی زیبای رئال از این زیست بوم به شمار می رود.

نویسنده اما برای خلق داستان های خود از زبان طنزی زیرپوستی نیز بهره می برد، طنزی که به جای قهقهه بیش از هر چیز زبان داستان را شیرین می کند و خوانش متن را برای مخاطب تسهیل.
او در کنار این اتفاق از ادبیاتی شکل گرفته با جملاتی ساده و شخصیت های عمدتا نوجوان برای شکل دهی به داستان و یا روایت آنها بهره می برد و همین اتفاق به صمیمت داستان های او بیش از هر چیز افزوده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما