loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

آیلین: مجموعه داستان

ناشر کتاب نیستان

نویسنده فرخنده حق شنو

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 104

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 66059 10003022
7,000 6,650 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مجموعه داستان «آیلین» نوشته فرخنده حق شنو، تلاشی است تازه در گشودن دریچه های تازه برای بیان دغدغه های فکری و اجتماعی با تمرکز بر زنان.

نویسنده در این مجموعه بیش از هر چیز سعی در خلق فضایی زنانه در نگارش داستان کوتاه داشته است.
با این تفاوت که او برای خلق این داستان ها، به دنبال سانتی مانتالیزم رایج در ادبیات زنانه دهه هشتاد نرفته است و سعی نداشته است تا با چشم بستن بر مخاطب بالقوه ادبیات زنانه، نیات و تفکرات بعضا نواندیشانه رایج درباره زنان را به عنوان دغدغه های رایج در بدنه جامعه به مخاطب خود تزریق کند.
زن در دنیای او به این دلیل نقش اصلی را پیدا می کند که نویسنده به دلیل هم ماهیت بودن با او بیشتر توانایی درک و تحلیل او را دارد و می تواند از زاویه نگاه او به بررسی و روایت بپردازد و حالات او را در دل داستان بیان و از گره های ذهنی که مهمترین بهانه روایت داستانی هستند رمزگشایی کند.

این کتاب شامل ۱۰ داستان کوتاه است که در آنها زنان در محوریت رویداد و یا دارای نقش محوری در شکل دهی به یک رویداد هستند.
حق شنو با تجربه سال ها داستان نویسی در قالب کوتاه و بلند، تازه ترین دل مشغولی های خود را که قابلیت بازروایی داستانی داشته است در این مجموعه گردآوری کرده است که شاید بتوان در یک عبارت کوتاه و هم گریزی و خلق نوعی ویژه از رئالیسم زنانه را به آن اطلاق کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما